• Projekty realizowane w naszej szkole

Poprzednie projekty EFS

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 4, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 Oś 8. Nowoczesna edukacja, Działanie 8.1. Poprawa dostępności i jakości edukacji przedszkolnej, Poddziałanie 8.1.1. Poprawa dostępności i jakości edukacji przedszkolnej – projekty realizowane poza formułą ZIT, realizowany jest projekt pn. "Nowoczesne przedszkola w gminie Międzyrzecz".

Projekt realizowany jest na podstawie umowy o dofinansowanie nr: RPLB.08.01.01-08-008/16-00.

Gmina Międzyrzecz jest Partnerem projektu, natomiast firma SYNTEA S.A. liderem Projektu.

W ramach projektu nastąpi zwiększenie liczby miejsc w edukacji przedszkolnej w gminie Międzyrzecz poprzez utworzenie na obszarze gminy 60 nowych miejsc oraz podniesienie jakości kształcenia w przedszkolach objętych wsparciem w zakresie rozszerzenia oferty edukacyjnej o dodatkowe zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dla 158 dzieci. Ponadto 23 nauczycieli z ośrodków wychowania przedszkolnego z gminy Międzyrzecz będzie doskonalić umiejętności i kompetencje zawodowe do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Cel zostanie osiągnięty do końca marca 2018 r.   Zajęcia dodatkowe dla uczniów obejmują zakresem:

• zajęcia psychoruchowe,
          • logopedyczne,
          • terapeutyczne,
          • korekcyjno - kompensacyjne.

Kursy zawodowe dla nauczycieli obejmą wykorzystanie zakupionego w projekcie sprzętu TIK, Emisję Głosu oraz kurs pedagogiki specjalnej (trzy w/w w standardzie VCC kończą się uzyskaniem kwalifikacji).

Projekt obejmuje oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej Nr 2, Nr 3, Nr 4 i w Kaławie.

W kwietniu 2017 r. rozpoczęła się rekrutacja dzieci do nowotworzonych oddziałów przedszkolnych. Przyjęcie dzieci do nowotworzonych miejsc nastąpi na podstawie złożonych wniosków rekrutacyjnych. Pierwszeństwo będą miały dzieci z niepełnosprawnościami, z obszarów wiejskich i z rodzin wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym.

We wrześniu 2017 r. odbędzie  rekrutacja do zajęć dodatkowych.

Szczegółowe informacje udzielane są u Dyrektora placówki oświatowej.

OGŁOSZENIE O REKRUTACJI

Ogłasza się rekrutację dzieci w wieku przedszkolnym do projektu pn. "Nowoczesne przedszkola w gminie Międzyrzecz" - realizowanego na podstawie umowy o dofinansowanie nr: RPLB.08.01.01-08-008/16-00 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 Oś 8. Nowoczesna edukacja, Działanie 8.1. Poprawa dostępności i jakości edukacji przedszkolnej, Poddziałanie 8.1.1. Poprawa dostępności i jakości edukacji przedszkolnej – projekty realizowane poza formułą ZIT - do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 2 – 20 dzieci, Nr 3 – 20 dzieci, Nr 4 w Międzyrzeczu – 10 dzieci i w Kaławie – 10 dzieci.

Przyjęcie dzieci do nowotworzonych miejsc nastąpi na podstawie złożonych wniosków rekrutacyjnych. Pierwszeństwo przyjęcia będą miały dzieci z niepełnosprawnościami, z obszarów wiejskich i z rodzin wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym.

W ramach projektu nastąpi zwiększenie liczby miejsc w edukacji przedszkolnej w gminie Międzyrzecz, poprzez utworzenie na obszarze gminy 60 nowych miejsc oraz podniesienie jakości kształcenia w przedszkolach objętych wsparciem w zakresie rozszerzenia oferty edukacyjnej o dodatkowe zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dla 158 dzieci. Ponadto nastąpi doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych 23 nauczycieli ośrodków wychowania przedszkolnego z gminy Międzyrzecz do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Cel zostanie osiągnięty do końca marca 2018 r. Zajęcia dodatkowe dla dzieci obejmują zakresem: zajęcia psychoruchowe, logopedyczne, terapeutyczne, korekcyjno - kompensacyjne.

Rekrutacja odbywać się będzie od kwietnia do końca sierpnia 2017 r.

Szczegółowe informacje udzielane są u Dyrektora placówki oświatowej.

Wnioski rekrutacyjne można pobrać bezpośrednio o dyrektorów ww. placówek oświatowych.

SZKOŁA  PODSTAWOWA  NR 4  W  MIĘDZYRZECZU

OGŁASZA  ZAPISY

DO  ODZDIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
          w SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 NA  ROK  SZKOLNY 2017/2018

ZAPISY  PROWADZI  I  BLIŻSZYCH  INFORMACJI  UDZIELA  SEKRETARIAT  SZKOŁY
          OD  PN  DO  PT  W  GODZ.  800 – 1400.

WYDAWANIE WNIOSKÓW – od 01 marca 2017

TERMIN ZŁOŻENIA WNIOSKÓW:     18 – 25 kwietnia 2017

Druk ZGŁOSZEŃ i WNIOSKÓW  można pobrać w sekretariacie lub  ze szkolnej strony internetowej http://www.czworka.edupage.org