• Wybory do SU 2023

• Samorządność w szkole to ważny element edukacyjny. Uczniowie chcą mieć wpływ na to, jak wygląda szkoła - ich środowisko. Nauczyciele dbają o to, żeby ci młodzi ludzie przejmowali odpowiedzialność za swoje otoczenie.

9 października 2023 r. odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego, które poprzedziła kampania wyborcza.

Największym zaufaniem obdarzeni zostali:

Pabin Franciszek z klasy 6a

Huczko Maja z klasy 8a

Szlachtycz Zuzanna z klasy 5a

Bartczak Kornelia z klasy 5a

Orwat Antonina z klasy 4a

Gratulujemy serdecznie!

Życzymy sukcesów w roku szkolnym 2023/2024!

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• 30 września 2022 r. odbył się Ogólnopolski Dzień Wyborów Reprezentacji Samorządów Uczniowskich w ramach akcji Samorządy Mają Głos 2022! Program Centrum Edukacji Obywatelskiej bardzo nam się spodobał. Zorganizowaliśmy w naszej szkole demokratyczne wybory i było to prawdziwe święto szkolnej demokracji!

Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą przeprowadzoną przez kandydatów. W tym czasie mający poparcie uczniowie prezentowali swoje programy wyborcze.

Komisja wyborcza w składzie:

Kowal Oliwier/ klasa 1a

Pomesna Kaja/ klasa 3a

Szlachtycz Zuzanna/ klasa 4a

Pabin Franciszek/ klasa 5a

Kawałek Wiktoria/ klasa 7a

Chrzan Natalia/ klasa 8a

czuwała nad przebiegiem głosowania a po jego zakończeniu dokonała obliczenia głosów.

W głosowaniu wzięło udział 130 uczniów. Największym zaufaniem obdarzeni zostali:

Bryliński Stanisław z klasy 8a

Sobolewska Pola z klasy 5a

Bartczak Kornelia z klasy 4a

Huczko Maja z klasy 7a

Nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu gratulujemy i życzymy owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego SP4 w Międzyrzeczu rok szkolny 2021/2022

Dnia 12.10.2021 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nad ich prawidłowością czuwała Komisja Wyborcza.

Na liście kandydatów znaleźli się uczniowie z klas IV i VII, którzy chcieli w roku szkolnym 2021/2022 reprezentować społeczność uczniowską. Do demokratycznych wyborów przystąpili uczniowie klas II-VIII.

Największym zaufaniem zostały obdarzone następujące osoby:

Maja Semkło

Pola Sobolewska

Lena Szyszka

Pola Błochowicz

Nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu życzymy owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym.

Wyborczy październik w SP4

Październik to miesiąc wyborów samorządowych w Szkole Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu. Maja Semkło i Stanisław Bryliński z klasy V a oraz Julia Jedynak i Emilia Sikorska z klasy VI a to czwórka śmiałków, którzy ubiegali się o funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W ciągu kilku dni prowadzili oni na terenie placówki kampanię wyborczą, przekonując koleżanki i kolegów do swego programu.
           8 października 2019 r. podczas czwartej lekcji wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali się do lokalu wyborczego urządzonego w jednej z sal na I piętrze. Po podpisaniu się na liście  wyborczej każda osoba uprawniona do głosowania otrzymywała kartę wyborczą, na której znakiem X zaznaczała swój wybór. Nad prawidłowością przebiegu głosowania czuwała komisja złożona z uczennic klasy VII i VIII. Okazało się, że każdy z kandydatów cieszy się w szkole dużą popularnością. Różnice w ilości głosów oddanych na poszczególnych kandydatów były naprawdę niewielkie.

Ostatecznie przewodniczącym Samorządu Szkolnego w roku szkolnym 2019/2020 został Stanisław Bryliński z klasy Va, jego zastępczynią Julia Jedynak z klasy VI a, a sekretarzem Maja Semkło z klasy Va.

W październiku odbyły się natomiast wybory przedstawiciela szkoły do Młodzieżowej Rady Miasta. Naszą szkołę reprezentować w niej będzie Weronika Milewska z klasy VIIa.
          W razie nieobecności zastąpi ją kolega z klasy- Piotr Piela.

Wszystkim uczniom zaangażowanym w działalność samorządową w szkole serdecznie gratulujemy, a pozostałych zachęcamy do współtworzenia w Czwórce niepowtarzalnej atmosfery, bo przecież od nas samych w dużej mierze zależy, jak upływać będą kolejne szkolne dni.

Foto

Dnia 12.10.2018 r. w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz do Młodzieżowej rady Miejskiej. Poprzedzono je kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci zaprezentowali swoje programy. Komitety wyborcze z zaangażowaniem realizowały swoje zadania i wspierały swoich faworytów.

W głosowaniu wzięło udział 135 wyborców Szkoły Podstawowej  nr 4 w Międzyrzeczu. Głosy oddawali uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Dwie karty wypełnione zostały nieprawidłowo.

W wyniku przeprowadzonych obliczeń Komisja Wyborcza w składzie: Julia Dorywalska, Greta Kozibroda, Aleksandra Środa oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego ustalili wyniki.

Weronika Milewska – Przewodnicząca

Stanisław Bryliński - Zastępca

Jędraszak Julia - Sekretarz

Największą liczbę głosów do Młodzieżowej Rady Miejskiej uzyskała Oliwia Grudniewska.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a do współpracy z Samorządem Uczniowskim zapraszamy wszystkich uczniów z wszystkich klas!

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

Malwina Huczko