• Rada Rodziców Szkoła Podstawowa nr 4 w Międzyrzeczu
      • Rada Rodziców

Kochani,

z całego serca dziękujemy Wam za wsparcie organizacji stoiska naszej szkoły na jarmarku mikołajkowym. To dzięki Wam udało nam się pobić zeszłoroczny rekord - razem możemy więcej. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali: Marcinowi Kowalikowi, Luizie Strońskiej, Żanecie Przygodzkiej, Karolinie Perdon, WA Komp-Serwis Wojciech Kliman, CWS Boco Polska oraz Dominice Owidzkiej za materiały do ozdób, rodzicom i dzieciom za pomoc w przygotowaniu ozdób, paniom z kuchni za świąteczne pierniczki, rodzicom za przepyszne ciasta, które się wyprzedały. Jesteśmy wdzięczni za pomoc na stanowisku: Marcinowi Sobolewskiemu, Wojtkowi Fertale i Sławkowi Stroińskiemu i pozostałym tatom za pomoc w transporcie, noszeniu tej ogromnej ilości ozdób i przygotowaniu namiotu. Nauczycielom i rodzicom za świetną organizację i sprzedaż na stanowisku - to dzięki Waszej kreatywności udało nam się sprzedać tak wiele ozdób!

Dziękujemy naszym uczniom z Koła Wolontariatu za pomoc na stanowisku: Franek Pabin, Maja Huczko, Lena Szyszka, Wiktoria Kawałek i Wiktoria Stroińska. Szczególne podziękowania kierujemy do najmłodszego pomocnika na stanowisku - Adasia Hudziaka. Jesteście niesamowici, dziękujemy!

Dziękujemy Pani Agnieszce Janiak za cudeńka na plastarch oraz mikołaje, które przygotowała klasa 6. Wsparło nas także technikum w Bobowicku oraz Kinga Pielesiak - współpraca ta jest dla nas bardzo ważna. Na koniec dziękuję ogromnie całej Radzie Rodziców oraz Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 za wsparcie naszej inicjatywy.

Ze świątecznym pozdrowieniem

Przewodnicząca Rady Rodziców przy SP 4

Ewelina Izydorczyk-Lewy

Szanowni Państwo,

informuję, że kolejny raz nasza szkoła przystąpi do udziału w Jarmarku Mikołajkowym, który odbędzie się 6 grudnia. Środki zebrane na stoisku naszej szkoły zasilą konto RR i przeznaczone będą na stworzenie miejsca do lekcji "pod chmurkami" (ławki i stoliki z palet euro z kolorowymi poduchami i leżakami) oraz na bieżące modernizacje i naprawy.  Koordynatorkami akcji są:

- Pani Agnieszka Janiak z ramienia szkoły,

- Pani Anna Kowal z ramienia przedszkola

oraz ja z ramienia Rady Rodziców.

W związku z tym uruchamiamy zbiórkę materiałów do przygotowania ozdób świątecznych. Jeśli w Państwa domach macie i możecie się podzielić prosimy o przyniesienie do pokoju socjalnego:

bombek, szyszek, suszonych pomarańczy, anyżu, lasek cynamonu, goździków, wstążek kolorowych, małych lampek na baterie, małych ozdób świątecznych, pianek do gorącej czekolady, dodatków do zimowej herbaty.

Dla Państwa, którzy mogą nas wspomóc informuję, że w takich sklepach jak Action, Pepco można zakupić wspaniałe materiały, z których my wyczarujemy zachwycające stroiki świąteczne 😁

Potrzebujemy:

małe pianki z Action, małe sztuczne choinki, oświetlenie, oryginalne bombki, zestawy wstążek, wkłady do klejów na gorąco, gąbkę florystyczną.

Poniżej trochę zdjęć  tego, co potrzebujemy.

Zbiórka trwa do 17.11.2023.

Z góry dziękujemy za zaangażowanie oraz prosimy o aktywne włączenie się w realizację zadania.

Z serdecznym pozdrowieniem

Ewelina Izydorczyk-Lewy

Przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 w Mięędzyrzeczu

.........................................................................................................................................................................................

W ciągu roku szkolnego 2022/2023 udało nam się zainstalować naklejki motywujące i tabliczkę mnożenia na schodach w szkole, braliśmy udział w Festynie Mikołajkowym i zebraliśmy niezłą kwotę. Rada Rodziców finansowała też wiele uroczystości szkolnych i nagród. Zakupiliśmy siatki do bramek do piłki nożnej i siatki do koszykówki. W obecnym roku  chcielibyśmy zakończyć proponowany przez nas kącik wypoczynku, przygotować dla naszych dzieci Dzień Dziecka oraz podjąć inne inicjatywy dotyczące wsparcia działania naszej szkoły.

Rada Rodziców

Obecna Rada Rodziców ustaliła w roku szkolnym 2023/2024 dobrowolną składkę na Fundusz RR w wysokości 50,00 zł od rodziny.

Wpłat można dokonywać bezpośrednio na konto:

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4

ul. Długa 102

66-300 Międzyrzecz

SGB Lubuski Bank Spółdzielczy: 58 8367 0000 0025 2425 8000 0001

W treści należy podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę.

Plan pracy na rok szkolny 2023/2024

Lp.

ZADANIA

SPOSOBY REALIZACJI

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

1.

Organizacja pracy Rady Rodziców

1. Powołanie nowej Rady Rodziców zgodnie z regulaminem.

2. Opracowanie planu pracy Rady Rodziców oraz planu finansowego

3. Zatwierdzenie planu pracy

2.

Współudział Rady Rodziców w realizacji Szkolnego Programu Wychowaczo - Profilaktycznego

1. Współpraca z rodzicami przy opracowywaniu Szkolnego Programu Wychowawczo - Profilaktycznego.

2. Zapoznanie z wybranymi zagadnieniami wynikającymi z kalendarza zadań wyznaczonych do realizacji w roku szkolnym

3. Współdziałanie z wychowawcami klas w celu uzyskania pełnej realizacji obowiązku szkolnego

4. Współudział w organizowaniu wycieczek szkolnych

5. Pomoc rodziców w organizacji imprez i uroczystości okolicznościowych:

- jarmark mikołajkowy

- Dzień Dziecka

- Uroczyste pożegnanie absolwentów

Wychowawcy klas

3.

Działalność finansowa Rady Rodziców

1. Pozyskiwanie środków finansowych na konto Rady Rodziców

2. Dofinansowanie uroczystości okolicznościowych

3. Dofinansowanie wyjazdów uczniów na konkursy

4. Zakup pomocy dydaktycznych

5. Zakup nagród na konkursy szkolne

6. Zakup książek i nagród rzeczowych na zakończenie roku szkolnego

7. Pokrywanie innych, uzasadnionych wydatków na rzecz uczniów i szkoły.

4.

Udział Rady Rodziców w funkcjonowaniu szkoły

1. Pomoc w dokonywaniu drobnych prac remontowych

2. Pomoc w pozyskiwaniu środków na ulepszenie bazy dydaktycznej szkoły