• Kolorowa Piwnica

Dzisiaj Dzień Kubusia Puchatka!

Kubuś Puchatek to postać kochana na całym świecie. Nic więc dziwnego, że doczekał się nawet swojego święta. Nieoficjalny (przynajmniej na razie) Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest 18 stycznia, czyli w rocznicę urodzin Alana Milne'a - pisarza, który stworzył postać misia o małym rozumku. Dziś Kubuś Puchatek i jego przyjaciele towarzyszyli nam w zabawach i świetlicowych zajęciach- tworzyliśmy kubusiowe maski, wypełnialiśmy bajkowe kolorowanki i świetnie się bawiliśmy.
            Z okazji  Dnia Kubusia Puchatka świetliczaki życzą Wam Wszystkiego Puchatkowego !

W piątek, 26 listopada obchodziliśmy w świetlicy Dzień Pluszowego Misia!

To nie była przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypadała rocznica powstania uwielbianej przez dzieci na całym świecie maskotki.
            W tym wyjątkowym dniu na świetliczaki czekała cała masa atrakcji: misiowe kolorowanki, ciekawe prace plastyczne, oglądanie bajek w których w role głównych bohaterów wcielają się misie w najróżniejszych kolorach i rozmiarach. Do tego poznaliśmy historię tej pluszowej zabawki. Każdy mógł przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego misia, a nasi milusińscy towarzyszyli nam podczas lekcji i zabaw. W końcu to było ich święto! :)
            Zapraszamy do obejrzenia albumu ze zdjęciami z tego dnia.

Niesamowity prezent od wydawnictwa REBEL

Dziś listonosz przyniósł do naszej świetlicy wielki karton pełen świetnych gier. To bardzo udany prezent, bo dopiero kompletujemy naszą biblioteczkę planszówek. Czekają nas długie godziny pełne super zabawy! 👍❤ A teraz wszystkie świetlicowe  dzieci razem z Paniami mówią   DZIĘ-KU-JE-MY !!!!😘😁

Kalendarz Świąt Nietypowych

W listopadzie świetlica szkolna Kolorowa Piwnica rozpoczęła całoroczne działanie promujące nietypowe święta. Zachęcamy wszystkich uczniów, żeby odpowiadali na nasze propozycje, akcentując je na różne sposoby. Naszym celem jest urozmaicenie codziennego życia szkolnego i wywołanie uśmiechów na buziach naszych milusińskich, od najmłodszych po naszą szacowną młodzież.

Pierwsze nietypowe święto-Dzień Postaci z Bajek już za nami. Na razie nieśmiało…niewielka grupka chętnych pojawiła się na szkolnych korytarzach odmieniona. Jak? Zobaczcie sami, spójrzcie na zdjęcia. Gratulujemy! Wywołaliście uśmiech na naszych twarzach, a poniedziałek, dzięki Wam, stał się bajkowo-bajeczny.

Kolejne nietypowe święto zaskoczy nas w połowie listopada. Bądźcie czujni i obserwujcie tablicę ścienną przy świetlicy.

Panie ze świetlicy

W Naszej Świetlicy nie ma czasu na nudę!

Kolorowa Piwnica to miejsce, gdzie nudzie mówimy stanowcze „do widzenia” a za pan brat jesteśmy z dobrą zabawą. Zastanawialiście się kiedyś co można robić po lekcjach w szkolnej świetlicy? Opcji jest całe mnóstwo! W zależności od pogody - kiedy jest ciepło i słonecznie, uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu. Gramy wtedy w piłkę, ozdabiamy boisko kredowymi malunkami, spędzamy czas w „lasku” obok szkolnego boiska, biegamy po trawie, wygłupiamy się i, co najważniejsze, dobrze bawimy. Często siadamy na ławkach obok wejścia do szkoły i tam działamy plastycznie, rysujemy, malujemy, czytamy książki, szyjemy albo wynosimy ze świetlicy własnoręcznie wykonany domek dla lalek i bawimy się kolekcją Pet Shopów (uwierzcie nam, te słodkie zwierzaki uwielbiają swoją małą willę i bardzo chętnie spędzają w niej większość świetlicowego czasu). Choć często jesteśmy na dworze, to nie rezygnujemy z zajęć w naszych dwóch świetlicowych salach. Gramy w gry planszowe, oglądamy bajki (a mamy ich sporą kolekcję, która ciągle się powiększa), przeżywamy sportowe emocje grając w piłkarzyki, odpoczywamy leżąc na kolorowych klockach lub działamy plastycznie i technicznie. W jaki sposób działamy i co robimy? Odpowiedź jest prosta- robimy to, co podpowiada nam wyobraźnia i tylko ona nas ogranicza! Dodatkowo popołudniami organizowane są dla nas zajęcia plastyczne, kółko języka francuskiego, koło teatralne i zajęcia dla miłośników czytelnictwa. Świetlica to miejsce, gdzie każdy może być sobą, zregenerować siły po ciężkim dniu nauki i nabrać energii na kolejne dni pełne szkolnych wyzwań i przygód.

Wychowawca świetlicy- Agnieszka Gajda