• Czwórka

Szkoła położona jest we wschodniej części Międzyrzecza, w dzielnicy Obrzyce. W obecnym roku szkolnym uczęszcza do niej 158 uczniów. Klasy są jednooddziałowe. Wszystko to sprawia, że żadne dziecko nie jest tu anonimowe. Uczniowie mają możliwość spożycia obiadu. Dzieci mogą korzystać ze świetlicy szkolnej, która jest czynna w godzinach 7:00-16:00. Do zajęć dydaktycznych wykorzystuje się oprócz sal lekcyjnych pracownię komputerową. Lekcje wychowania fizycznego odbywają się w zależności od pory roku w sali gimnastycznej bądź na boisku. Po lekcjach dzieci uczęszczają na zajęcia korekcyjne, muzyczne, sportowe, plastyczne czy robotyki. Mali aktorzy rozwijają swe talenty aktorskie w Teatrzyku na 102. W szkole działa SKKT Bezdroża, które poprzez wycieczki krajoznawcze propaguje edukację regionalną.
        • Nasza Szkoła wspiera rodzinę w procesie wychowania i nauczania poprzez stwarzanie uczniom optymalnych warunków do ich prawidłowego i wszechstronnego rozwoju oraz ściśle współpracuje z bliższym i dalszym otoczeniem, działając dla dobra społeczności szkolnej, lokalnej oraz społeczeństwa polskiego.

W naszej Szkole wychowujemy uczniów na świadomych i pełnoprawnych członków społeczności lokalnej oraz obywateli RP. Uczymy ich kochać, szanować i żyć kulturą i tradycjami narodu polskiego i Ziemi Lubuskiej. Jednocześnie stwarzamy w szkole atmosferę tolerancji i otwartości wobec innych narodów i ras, ucząc języków obcych, kultury, geografii, tradycji innych krajów. Wychowujemy uczniów, którzy w przyszłości wykażą się wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do funkcjonowania na kolejnych etapach edukacyjnych i w życiu dorosłym.

• Absolwent Szkoły Podstawowej nr 4   w Międzyrzeczu

1. jest przygotowany do podjęcia nauki w kolejnym etapie edukacyjnym;
          2. zna prawa i obowiązki wynikające ze Statutu Szkoły i Konwencji Praw Dziecka;
          3. respektuje przyjęty system wartości moralnych;
          4. jest wrażliwy na potrzeby innych i szanuje „sprawnych inaczej”;
          5. ma swoje zdanie i umie go obronić, szanując równocześnie poglądy innych;
          6. zna siebie i potrafi określić swoje słabe i mocne strony;
          7. stara się opanowywać własne emocje;
          8. rozwija swoje zainteresowania i pasje;
          9. ma potrzebę poznawania świata i zdobywania wiedzy;
          10. stara się być pracowity, odpowiedzialny, obowiązkowy i systematyczny;
          11. wykazuje się aktywnością w pracach na rzecz klasy, szkoły i środowiska;
          12. zna i stara się przestrzegać zasad kulturalnego zachowania;
          13. współpracuje w grupie;
          14. dba o środowisko naturalne i szuka sposobów jego ochrony;
          15. umie zachować się w sytuacjach zagrożenia;
          16. jest sprawny fizycznie i zna zasady racjonalnego spędzania czasu wolnego;
          17. bezpiecznie korzysta ze środków masowego przekazu;
          18. docenia wartość rodziny;
          19. zna i szanuje historię, kulturę i tradycję narodową i regionalną;
          20. dba o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.