• W środę 28 listopada miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego w SP nr 4 w Międzyrzeczu. Zgodnie z ceremoniałem akademickim odśpiewano „Gaudeamus igitur” – tradycyjną studencką pieśń, będącą hymnem śpiewanym w czasie uroczystości akademickich, a żakom wręczono indeksy i birety.

W ten sposób rewolucyjny i rewelacyjny pomysł rodziców rozpoczął swój realny byt.

Założycielami Akademii są państwo  Mirosława Czerepińska-Piela i  Robert Piela, którzy zainspirowali Radę Rodziców, uzyskali poparcie pani dyrektor A.Utraty-Błochowicz i natychmiast wcielili słowa w czyny.

Czym będzie nasza akademia?

To projekt dla uczniów klas V-VII oparty na spotkaniach z ciekawymi ludźmi, z autorytetami w różnych dziedzinach nauki i kultury.

Słowo „akademia” od początku, od czasów starożytnych, oznaczało zgromadzenie uczonych lub artystów, którzy kształcili się pod kierunkiem wybitnego mistrza, specjalisty w jakiejś dziedzinie. Na tej sprawdzonej zasadzie oparte będą comiesięczne spotkania uczniów z mistrzami. Będą one miały formę wykładu dla wszystkich żaków i warsztatów dla poszczególnych klas.