• Szkoła demokracji

• ***********************************************************************************************************************************

W odpowiedzi na inicjatywę Młodzieżowej Rady Miasta Międzyrzecza przyłączyliśmy się do akcji i wsparliśmy Fundację Radość Psiaka.

Dziękuję uczniom i pracownikom naszej Czwóreczki za karmę i datki na zabiegi i leczenie potrzebujących czworonogów.

Radna Młodzieżowej Rady Miasta Maja Huczko

Góra Grosza

Samorząd Uczniowski podsumował XXIV edycję akcji „Góra Grosza”. Łącznie uczniowie naszej szkoły zebrali 725,78 zł. Pieniądze zostały przekazane na Towarzystwo Nasz Dom, które od wielu lat wspiera dzieci i młodzież w Domach Dziecka.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w akcji i uzbierane monety.

Tłusty Czwartek - zbiórka na nowy głośnik

Zebraliśmy kwotę 1954,80 zł, która w całości zostaje przekazana na konto Rady Rodziców, by zakupić nowy głośnik przenośny..

Wszystkim zaangażowanym osobom, którym leży na sercu dobro uczniów naszej szkoły, serdecznie dziękujemy.

Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski,

Grono Pedagogiczne i pracownicy Czwórki.

W tym roku przystąpiliśmy do kolejnego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Szukamy inspiracji i chcemy wzmocnić działania samorządu uczniowskiego w szkole. Chcemy budować relacje między uczniami a także uczniami i nauczycielami. Udział w projekcie ułatwi z pewnością proces włączania wszystkich uczniów w społeczność szkolną.

Na początku grudnia przeprowadziliśmy diagnozę potrzeb wśród uczniów. Zależało nam, aby zdefiniować rzeczywiste potrzeby naszych koleżanek i kolegów. W diagnozie wzięło udział 113 uczniów naszej szkoły.
            W przeprowadzenie badania zaangażowani byli członkowie SU wraz z opiekunami oraz wychowawcy kilku klas. Uczniowie klas 1-8 wykazali się dużym zainteresowaniem. Słuchając wskazówek przewodniczącego szkoły podawali swoje pomysły i działania, jakie warto zrealizować w naszej szkole i które pomogą określić kierunek prac przedstawicieli z SU na najbliższy czas. Ankiety w formie plakatów, rysunków, planów budynku szkoły, zostały przeprowadzone podczas zajęć w klasach.

Z badania dowiedzieliśmy się, że uczniowie czują się w naszej szkole bardzo dobrze. Lubią szkołę, kolegów i koleżanki z klasy, są chętni do aktywności fizycznej, dobrze czują się też w bibliotece. Mają dużo ciekawych pomysłów na działania, które postaraliśmy się spisać i podsumować. Okazuje się, że uczniowie bardzo chcieliby mieć w szkole automat z przekąskami lub sklepik. Wielu uczniów opowiedziało się także za rewitalizacją boiska sportowego z wymianą nawierzchni (trawa naturalna bądź sztuczna). Podali ich propozycje dotyczące stołówki, ewentualnych remontów, nowego wyposażenia sal lekcyjnych i sali gimnastycznej oraz innych pomieszczeń w szkole.

W dniu 18 grudnia 2023 r. odwiedziła naszą szkołę Pani Nina Woderska, mentorka w projekcie Szkoła Demokracji 2023/2024. To było bardzo miłe spotkanie. Opowiedzieliśmy o naszych działaniach, wynikach diagnozy, a także o planach na najbliższą przyszłość. Nieskromnie przyznamy, że usłyszeliśmy wiele miłych słów pod naszym adresem. To dało nam motywację do dalszej pracy i rozwoju.

• Powitanie wiosny

• W poniedziałek 21.03.2022 r.- odbyło się w naszej szkole powitanie wiosny.

Dzień rozpoczęliśmy grą terenową, w której brały udział wszystkie klasy, oprócz 7, ponieważ ta klasa pomogła nam zorganizować całą zabawę. Kornelia była panią Wiosną. Maja uczyła tańców. Julia stała na pierwszym zadaniu tak zwanym ,,Nie upuść jaka’’. Piotrek i Adam zajmowali się zadaniem z udziałem wody. Lena i Zuza sprawdzały oczytanie klas. Miłosz i Błażej rozsypali i zaszyfrowali hasło. Sasza i Michalina pochowali piłeczki. Kacper i Stasiek prowadzili wyścigi. Natalia i Oliwier zadawali pytania na temat kwiatów. Wera i Amelia kazały uczestnikom układać rymowanki. Oliwia i Jessica miały przygotowane krzyżówki. A Dawid sprawdzał całość pilnując układania puzzli, które były nagrodą za każde wykonane zadanie. Naszymi prywatnymi fotografkami były Amelia i Kasia- nasza pomocniczka z 8 klasy.

Po grze terenowej klasy wracały do szkoły na kiełbaski z ogniska i zupę. Potem były tańce, gry i przeciąganie liny.

Dzień był cudowny i pełen radości. Mieliśmy dużo energii i uśmiechu. Dziękuje wszystkim zaangażowanym w projekt, a szczególnie Pani Dyrektor, która pełna entuzjazmu od razu zgodziła się na nasz pomysł i pomogła w jego zrealizowaniu. Dziękuję Staśkowi, który nie boi się pracy i zawsze mi pomaga, jest kreatywny oraz energiczny, co ułatwia pracę, Pani Kamilce i Panu Piotrowi - opiekunom Samorządu - bez ich doświadczenia nic bym nie zrobiła.

Maja Semkło

Przewodnicząca SU

• Tłusty Czwartek

• „Powiedział mi Bartek, że dziś Tłusty Czwartek,

a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.

Tłusty Czwartek to najsłodszy dzień w roku. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. Jest doskonałą okazją, by skosztować przepysznych pączków i faworków. Tradycja mówi, że każdy z nas powinien tego dnia zjeść przynajmniej jednego, słodkiego pączka.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował w szkole dzień słodkości. Już od rana każdy mógł skosztować pysznych wypieków.