• Opieka w przedszkolu w trakcie pandemii COVID19

DLA RODZICA/OPIEKUNA DZIECKA UCZĘSZCZAJĄCEGO
          do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu
          w okresie epidemii COVID-19

1. Aby zapewnić dziecku odpowiednią opiekę podczas pobytu w placówce rodzic/opiekun ma obowiązek przekazywać dyrektorowi istotne informacje o stanie zdrowia dziecka.
          2. Do placówki rodzic/opiekun przyprowadza dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych (kataru, kaszlu, podwyższonej temperatury).
          3. Nie należy posyłać dziecka do przedszkola, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.
          4. Dziecko  nie zabiera do przedszkola i z przedszkola przedmiotów (zabawek,prac, itp.).
          5. Rodzic/opiekun zoobowiązany jest o przypominaniu dziecku o podstawowych zasadach higieny (częste mycie rąk).
          6. Przy wejściu  do placówki dziecko w obecności rodzica/opiekuna ma mierzoną temperaturę.
          7. Zaleca się by w miarę możliwości dziecko przyprowadzał i odbierał stały opiekun- unikając w ten sposób dużej rotacji osób postronnych.
          8. Dzieci nie będą uczęszczały na spacery poza teren przedszkola.
          9. W razie zaistniałej sytuacji podejrzenia zakażenia COVID-19 rodzic/opiekun prawny wyraża zgodę na podjęcie wewnętrznych procedur bezpieczeństwa (izolacja dziecka w sali do tego przeznaczonej pod opieką nauczyciela).
          • Ponadto chcemy poinformować, iż w placówce będą obowiązywały zasady sanitarne obejmujące codzienną dezynfekcję oraz przestrzeganie zasad higieny.
          • Dzieci i nauczyciele podczas pobytu w przedszkolu nie muszą posiadać maseczek
            i rękawiczek (wg. Zaleceń Ministerstwa Zdrowia by zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa dzieci będą często myć ręce wodą z mydłem, zaś nauczyciele dodatkowo dezynfekcję rąk).
          1. Rodzic/opiekun nie wchodzi do placówki, dziecko przekazywane jest w progu wejścia do placówki osobie wyznaczonej do odprowadzania dzieci do sali przedszkolnej (te same procedury obowiązują podczas odbioru dziecka z placówki).
          2. Rodzic/opiekun podczas przyprowadzania i odbierania dziecka stosuje środki ochrony osobistej (maseczki i rękawiczki).

Proszę o zapoznanie się z Procedurą postępowania w przypadku chorób zakaźnych oraz z obowiązującym regulaminem:

1._Przyprowadzanie_dziecka.pdf

2._Odbior_dziecka_z_przedszkola.pdf