• W Czwórce zapachniało wiosną, piosenką i… poezją

• Jak co roku, wczesną wiosną, rozpoczęły się  Lubuskie Konfrontacje Artystyczne.

W marcu w pięknej sali Biblioteki Miejskiej w Międzyrzeczu spotkali się uczestnicy etapu gminnego Konkursu Recytatorskiego  reprezentujący wszystkie szkoły naszej gminy. Ze Szkoły Podstawowej nr 4  wystartowały trzy utalentowane uczennice z klasy 3a  Zuzanna , Antonina  i Emilia  oraz jedna uczennica z klasy 4a - Alicja.

Aprobatę komisji uzyskała recytacja Alicji , która z  właściwym sobie temperamentem zaprezentowała wiersz Jana Brzechwy pt. Na straganie. Aktorski talent Alicji pozwolił jej zabłysnąć na międzyrzeckiej scenie.

W kwietniu odbyły się gminne Lubuskie Konfrontacje Artystyczne Piosenka 2024.

Naszą szkołę reprezentowali w niej bardzo młodzi artyści: Tymon  z klasy 2a oraz Kaja z klasy 4a. Wyróżnienie w tym konkursie wyśpiewała Kaja Pomesna. Na wszystkich zrobił też duże wrażenie odważny debiut Tymona.

Udział w konkursach artystycznych to nie lada wyzwanie. Konkurencja jest silna i liczna, a występy publiczne wymagają od uczniów nie tylko wspaniałej, wyrazistej wymowy, pięknego, czystego głosu, ale także  opanowania tremy oraz okiełznania niezwykłych emocji.

Bardzo dziękujemy naszym koleżankom  i koledze z młodszych klas za reprezentowanie szkoły na międzyrzeckiej scenie i życzymy im sukcesów w kolejnych latach. Niech ich talent rozkwita.

Koło dziennikarskie SP4

• Segreguj odpady z ReFlexem

• 27 marca 2024 r. uczniowie klas I-VI wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Segreguj odpady z ReFlexem” prowadzonych przez edukatora Celowego Związku Gmin w Długoszynie. Celem spotkania było rozwijanie świadomości ekologicznej w zakresie właściwego postępowania z opakowaniami elastycznymi. Podczas zajęć uczniowie poprzez zabawę, dyskusję, prezentację poznali poszczególne etapy przygotowania do recyklingu,
            w tym odpadów opakowaniowych, granulaty recyklingowe, półprodukty itp.

Edukatorzy rozdali uczniom materiały edukacyjne, ulotki oraz magnesy, a najbardziej aktywne dzieci otrzymały nagrody.

W kwietniu i maju uczniowie przystąpią do realizacji zadań konkursowych w dwóch kategoriach wiekowych. Klasy I-III popracują nad  przygotowaniem plakatu zachęcającego do zbiórki i recyklingu opakowań elastycznych w żółtych pojemnikach. Natomiast starsi uczniowie nagrają i zmontują film krótkometrażowy pokazujący prawidłowe postępowanie i recykling opakowań elastycznych.

Trzymamy kciuki.