• Mikołajkowe szaleństwa klasy 4a

• Mikołajki najczęściej kojarzą nam się ze słodyczami i drobnymi upominkami, a mogą być pretekstem do dobrej, sportowej zabawy w klasowym gronie.
            Przekonaliśmy się o tym 11 grudnia br., kiedy spędziliśmy kilka niezapomnianych godzin w Gorzowie.

Rano udaliśmy się do Parku Trampolin, gdzie ogarnęło nas sportowe szaleństwo. Najpierw, odziani w specjalne uprzęże i zaopatrzeni w laserową broń, poczuliśmy się jak bohaterowie gier komputerowych. Przez 25 minut przemierzaliśmy  tajemniczy labirynt i próbowaliśmy pokonać naszych rywali.  Później czekał nas niezły wysiłek
            na trampolinach, w basenach z gąbkami i na zjeżdżalniach. Popisom akrobatycznym nie było końca! Pot lał się z czoła!

Zmęczeni i bardzo głodni opuszczaliśmy Park Trampolin, a po krótkim odpoczynku nadszedł czas na nową przygodę.  Tym razem na lodowisku Słowianka. Dla wielu z nas  był to pierwszy kontakt z łyżwami, więc ta aktywność okazała się niełatwa. Lód śliski, łyżwy ostre, jednym słowem dobra okazja do tego, by wielokrotnie zaliczyć upadek. Najważniejsze, że zawsze w pobliżu znalazł się ktoś, kto podał pomocną dłoń i pomógł podnieść się z kolan.

Tylko nieliczni z nas szybko opuścili lodowisko. Reszta dzielnie korzystała z uroków jazdy na łyżwach, a wirtuozi kręcili nawet kółka i jaskółki .

To był dobry dzień dla naszej klasy, bawiliśmy się świetnie, a najważniejsze, że byliśmy wszyscy razem i mogliśmy liczyć na wzajemną pomoc.

• Zbiórka karmy dla zwierząt

• W tym pięknym czasie oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia nasi uczniowie pamiętają również o naszych braciach mniejszych, psach i kotach, które nie mają własnych domów. Zrobili zbiórkę karmy dla psów i kotów i już za chwilkę wyślemy ją do schroniska Azyl w Gorzowie Wlkp. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli sią do akcji wolontariatu szkolnego!

• Świąteczny Kiermasz Książek

•

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. W związku z tym w naszej bibliotece zagościły nowe, śliczne książki w bardzo dobrej cenie! Każdy uczeń może przyjść i kupić sobie coś fajnego do czytania i kolorowania. Bo są wśród książek bajki, opowiadania, kolorowanki, krzyżówki i rebusy, świąteczne zagadki i szarady. Dla każdego coś dobrego!