• Szkolny Tydzień Życzliwości

• W dniach od 20 do 24 listopada 2023 roku świętowaliśmy w naszej szkole Tydzień Życzliwości. Wszystkie zorganizowane w tym tygodniu działania były wspaniałą okazją, żeby naszą życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom.

Wystartowaliśmy w poniedziałek - uczniowie klas II, III i IV aktywnie uczestniczyli w warsztatach na temat „Komunikacji bez przemocy". W bibliotece szkolnej przez cały tydzień działało szkolne CENTRUM ŻYCZLIWOŚCI. Za pomocą POCZTY ŻYCZLIWOŚCI społeczność szkolna mogła wysyłać kartki z ciepłymi słowami i pozdrowieniami. Każdy, kto chciał, mógł wziąć ze sobą „miłe słowo", które w „kieszonkach życzliwości" umieściliśmy na korytarzach szkoły. W CENTRUM ŻYCZLIWOŚCI można było otrzymać w prezencie za życzliwość zakładkę do książki J. Życzliwych było wielu, zabrakło zakładek!

Wtorek był dniem koloru żółtego. Dlaczego żółty? Ponieważ ten kolor symbolizuje życzliwość i sympatię. Tego dnia przeprowadzona była akcja: ZRÓBMY SOBIE FOTKĘ! i konkurs na najbardziej uśmiechnięte klasowe zdjęcie. Nasi uczniowie spisali się znakomicie!

Po raz kolejny pokazaliśmy, że życzliwość w naszej szkole nie jest abstrakcyjnym pojęciem. Pozytywna energia, którą przekazaliśmy innym, na pewno powróci do nas ze zdwojoną siłą.

Dziękujemy szkolnemu wolontariatowi za wsparcie i pomoc J.

• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością.

Uczniowie klas I-III również wzięli udział w obchodach. Działania były dostosowane do poziomu klasy. Młodsi uczniowie kolorowali, przeliczali, rozwiązywali zagadki matematyczne. Natomiast uczniowie klasy III pracowali w grupach i rozwiązywali zadania ukryte w kolejnych stacjach zadaniowych. Dziesięciu uczniów z kl. III otrzymało tytuł eksperta tabliczki mnożenia.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto mam nadzieję na długo zostanie im  w pamięci. Gratuluję wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękuję uczniom za wspólną zabawę.

• Dbamy o nasze bezpieczeństwo!

• Dlatego 15 listopada spotkaliśmy się z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Odwiedziła nas starszy sierżant Alicja Kowalczyk, która przeprowadziła zajęcia na temat bezpieczeństwa, zagrożeń oraz odpowiedzialności prawnej. Dużo cennych informacji. Dziękujemy!

• Na zawsze Niepodległa

• W przeddzień 11 listopada nasza szkoła zrobiła się bardzo odświętna. O godzinie 11:00 cała społeczność odśpiewała cały hymn narodowy. Klasa 5a  oglądała animacje IPN  Niezwyciężony - Czas próby oraz Gra o Polskę Uczniowie wysłuchali opowieści o Baśce Murmańskiej (białej niedźwiedzicy) oraz uczestniczyli w grze terenowej ze smartfonami - Na zawsze Niepodległa. Pierwszoklasiści wykonali godło Polski w formacie 3D.