• Halloweenowy klimat

          • I poniósł nas halloweenowy klimat.

            Już w poniedziałek odbyło się spotkanie upiorów z klasy 5.

            A we wtorek pozostali uczniowie wykazali się wielką fantazją i kreatywnością. Po szkole krążyły czarownice, wampiry, diabły i diablice oraz wiele innych potworów.

            Ciężko było wybrać zwycięzców konkursu na najciekawszy strój. Docenione zostały wszystkie pomysły i każda postać otrzymała słodki upominek.

            Dziękujemy za zaangażowanie i strasznie smaczne wypieki. Na kiermaszu halloweenowym zebraliśmy środki na kolejne działania i realizację pomysłów SU

          • Turniej gry planszowej Karak

          • 24 października odbył się w naszej szkole turniej gry planszowej Karak wydawnictwa Albi. Karak to prosta ale emocjonująca gra w klimacie fantasy o budowaniu podziemi, zdobywaniu skarbów i walce z zamieszkującymi podziemne komnaty stworami. Takie wyzwanie przyciągnęło wielu śmiałków, którymi byli uczniowie klasy szóstej, ósmej, a nawet dzielna Amazonka z klasy czwartej. Była zabawa, były spore emocje (zwłaszcza w finale), były strategie i planowanie, był wyścig po skarby i walki z różnymi maszkarami, od olbrzymich szczurów, po samego smoka. Wielkim zwycięzcą został Franek, tymczasem Karol zasłużył na miano najszybszego Pogromcy Smoków. Wydawnictwo Albi ufundowało cenne nagrody oraz dyplomy, jak również udostępniło nam turniejowe egzemplarze gry, za co bardzo dziękujemy. Do zobaczenia na kolejnych turniejach, ponieważ to nie jedyny zaplanowany na ten rok szkolny.

          • Dzień Gier Planszowych

          • 10 października to od wielu lat tradycyjnie Dzień Gier Planszowych. Tego dnia w wielu miejscach w całej Polsce na stołach lądują karty, plansze, kostki, kafelki i inne akcesoria związane z grami bez prądu. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji zamieniając na dwie godziny lekcyjne klasy na games roomy, a uczniów na planszowych geeków. Bawiąc - uczymy!

          • Wypad na Game Arena 2023

          • Poznań Game Arena to największe targi rozrywki i multimediów w Europie Środkowo-Wschodniej i tradycyjny cel naszych szkolnych wycieczek. W tym roku kilkunastu uczniów klas 4 – 8 mogło przez kilka godzin poznawać nowości komputerowe - sprzęt, multimedia, gry, gadżety, programy. Były prezentacje, turnieje, możliwość spotkań z youtuberami, można było zasiąść w symulatorze bolidu F1 lub doświadczyć wirtualnej rzeczywistości, słowem - dla każdego coś ciekawego!

          • Dzień Chłopaka w klasie 5a

          • Dzień Chłopaka w klasie 5a nie mógł minąć bez fajnej zabawy, która zorganizowana została w międzyrzeckiej kręgielni. Zmęczonych zawodników regenerowała pizza oraz doping kolegów i koleżanek. W Dzień Kobiet rewanż!

          • Poznaj Polskę w Czwórce - odsłona trzecia

          • Z wizytą w stolicy Wielkopolski

             

            Pod koniec września wzięliśmy udział w trzydniowej wycieczce do Poznania i… polubiliśmy to miasto!

            Na początku nic nie wróżyło tej sympatii – Poznański Rynek rozkopany, zwiedzanie z przewodnikiem męczące, wizyta w spaghetterii- hałaśliwa.

            Jednak tuż po niej wszyscy wzięliśmy udział w warsztatach pieczenia słynnych rogali w Muzeum Rogala Marcińskiego. Zabawy, śmiechu i ciekawych opowieści było przy tym co niemiara. Zostaliśmy kuchcikami, a dwaj prowadzący świetnie mówili gwarą i przybliżyli nam poznańskie legendy, a także przepis na rogale.

            Następnego dnia udaliśmy się na obrzeża stolicy Wielkopolski. Z samego rana wzięliśmy udział w warsztatach „Od ziarenka do bochenka” w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie. Spróbowaliśmy młócenia cepami, oczyszczania ziarna, mielenia mąki żarnami, odbyliśmy spotkanie z najprawdziwszym wołem chodzącym w kieracie, a w końcu przejechaliśmy się bryczką po terenie dawnego ziemiańskiego majątku.

            W dwie godziny później przenieśliśmy się w zupełnie inne otoczenie - do najprawdziwszego zamku, rezydencji Działyńskich w Kórniku. Tam pod czujnym okiem przewodniczki  odkrywaliśmy tajemne, zamkowe przejścia i skrytki, a nawet  poznaliśmy historię tajemniczej Białej Damy, której duch pojawia się czasem na zamku.

            Na zakończenie tego dnia czekała nas wizyta w zoo. Oprowadzający nas po nim pan przewodnik snuł ciekawe opowieści o  kapibarach, słoniach, żyrafach, marabucie i wielu innych egzotycznych zwierzętach. Okazało się, że ważący prawie 4 tony słoń afrykański chodzi cichutko jak żadne z nas!

            Wieczorem czekał nas jeszcze spacer po Poznaniu i gra w Mafię, która wzbudziła tyle emocji, że musiał nas uciszać pan z ochrony budynku.

            Trzeci dzień to druga już wizyta na Ostrowie Tumskim, czyli w najstarszej części Poznania,  „w domu Mieszka I i Bolesława Chrobrego”, jak mawiała nasza przewodniczka. Odwiedziliśmy tam Bramę Poznania, bardzo ciekawe muzeum pełne interaktywnych rozwiązań i zagadek, dzięki którym mogliśmy utrwalić historię początków naszej ojczyzny. Potem udaliśmy się na warsztaty do Muzeum Narodowego, gdzie pani przewodniczka odkrywała przed nami tajemnice obrazów. Usłyszeliśmy tam wiele wspaniałych, ciekawych historii ukrytych na obrazach.

            Na koniec wizyta na Międzynarodowych Targach Poznańskich, na wystawie „Smaki regionów”.

            Tu wielu z nas wzięło udział w konkursach poświęconych zdrowej żywności, a każdy łasuch mógł spróbować smakołyków z różnych stron Polski.

            Wróciliśmy pociągiem - zmęczeni, ale pełni wrażeń. Teraz planujemy już kolejny wyjazd!

            Uczniowie klasy 4a z wychowawczynią

        • Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
        • Albert Einstein
        • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
        • William Shakespear
        • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
        • Carl Rogers