• ziemniaki
          • Święto Pieczonego Ziemniaka w Szkole Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu

• Jest hen pod lasem pole ziemniaków,
            spogląda na nie dzik spoza krzaków.

Och, jaki dzik ma apetyt wielki,
            straszny apetyt na kartofelki!

Lecz choć kartofle na polu nęcą,
            wejść tam nie może, ludzie się kręcą.

Przynieśli z sobą kosze, motyki
            I kopią w ziemi, całkiem jak dziki.

Ach, czemu ludzie – myśli dzik zły
            Lubią ziemniaki tak jak i my?

(piosenka dziecięca)

Jak co roku pod koniec września obchodziliśmy w naszej szkole Święto Pieczonego Ziemniaka, które rozpoczęło się długim marszem uczniów z klas 1-8 na położone nad Obrą pole pana Huberta Zeha. Tam właśnie zaplanowane były prawdziwe wykopki, by uczniowie mogli zobaczyć, że ziemniaki nie biorą się ze sklepu albo szkolnej stołówki, ale rosną na polu.

Radości przy zbieraniu „ziemnioków” było co niemiara. Najambitniejsi uczniowie rozkopywali ziemię, zanim zdążyła to zrobić maszyna rolnicza i z uśmiechem poszukiwacza złota wyciągali z wysokich rajek wielkie ziemniaczane bulwy.

Po takiej pracy na świeżym powietrzu wszyscy szybko zgłodnieli i rzucili się z wilczym apetytem na pyszności przygotowane dla nas na szkolnym podwórku. Była pachnąca ziołami pomidorówka z kociołka, pieczone kiełbaski z chrupką skórką oraz król plenerowej imprezy:  ZIEMNIAK prosto z ogniska! Na deser - babeczki i owoce, a po posiłku – gry, zabawy i tańce na świeżym powietrzu.

Podczas tegorocznego święta przybyli do nas specjalni goście, pan burmistrz Remigiusz Lorenz i pani wiceburmistrz Agnieszka Śnieg. Mamy nadzieję, że dobrze bawili się w otoczeniu naszej CZWÓRKI, no i ,rzecz jasna, w naszym towarzystwie!

Święto Pieczonego Ziemniaka udało się wspaniale i od teraz czeka na nas w przyszłorocznym kalendarzu szkolnych świąt.

Szkolni redaktorzy z klasy Va

(Milena T., Zuzia SZ., Wiktoria S., Magda K.,

Julia M. ,Michalina D., Ula M., Pola L., Oliwia R., Maja M.)

• 4 września 2023 r.

• Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się 4 września o godzinie 9:00. Dowozy tego dnia:- poranny zgodnie z rozkładem (bez zmian),- powrotny ok. 10:40.