• Klasa IV w Poznaniu

• 17 maja klasa 4a uczestniczyła w wycieczce do Poznania. Program był napięty, ale udało się go zrealizować w 100%. Odwiedziliśmy Muzeum Sztuk Użytkowych na Zamku Przemysła, gdzie w praktycznych zajęciach nauczyliśmy się odróżniać styl barokowy od rokoko. W Muzeum Poznańskiej Pyry przygotowaliśmy własną pieczoną pyrkę oraz poznaliśmy całą historię tego południowoamerykańskiego warzywa. Obserwowaliśmy trykające się na ratuszowej wieży koziołki a poznański kościół farny zachwycił nas swoim zdobnym ogromem. Straty energii podczas zwiedzania uzupełniliśmy lodami oraz spaghetti po czym przebiliśmy się przez poznańskie korki uliczne do wrotkarni o proroczej nazwie – Wywrotka. Kilkadziesiąt minut radosnej jazdy, plus kilkadziesiąt efektownie zaliczonych wywrotek wykończyło nas na tyle, że niezbędna okazała się jeszcze wizyta w MacDonaldzie (w końcu frytki to też pyry...). Syci wrażeń wróciliśmy do domu. Do następnego razu!

• "W naszym Garten"

• Z inicjatywy rodziców powstał projekt „W naszym ogrodzie” (realizowany z Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia – Polska 2014 – 2020 w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna” Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR)), który ma na celu pogłębienie współpracy i integracji uczestników projektu wraz z jednoczesną edukacją ekologiczną mającą stanowić bazę dla dalszych działań projektowych oraz dalszego rozwijania współpracy transgranicznej.

26 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu oraz Grundschule Käthe Kollwitz w Badfreienwalde w ramach warsztatów edukacyjno-przyrodniczych oraz warsztatów dendrologicznych wspólnie stworzyli warzywnik i łąkę kwietną na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu oraz posadzili drzewo polsko – niemieckiej przyjaźni będące pamiątką samego projektu jak również symbolem dalszego zacieśniania współpracy między partnerami.

W trakcie spotkania był również czas na poznanie niemieckich rówieśników, wspólny posiłek i zabawę.

Mamy nadzieję na rozwój współpracy z Grundschule Käthe Kollwitz w Badfreienwalde.