• Interaktywna wystawa w Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu
          • Interaktywna wystawa w Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu

          • Wrażenia uczniów po obejrzeniu interaktywnej wystawy w Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu przygotowanej przez Centrum Nauki Kopernik

            Dnia 13 października 2016 r. pojechałem z całą klasa do Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu. Znajdowała się tam wystawa urządzeń i różnych doświadczeń przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

            Spośród wielu propozycji najbardziej spodobała mi się piłka unoszona do góry pod wpływem wiatru.

            Uważam, że wystawa była warta obejrzenia, ponieważ pokazano ciekawe doświadczenia, które dotyczą zjawisk spotykanych w codziennym życiu.

            Kacper Szyszka klasa 4

            W miniony czwartek byliśmy na wystawie zorganizowanej przez CNK. Przedstawiono na niej wiele rozmaitych eksperymentów i doświadczeń, a najbardziej podobało mi się to stanowisko, na którym pokazywano, jak bije serce. Według mnie była to bardzo ciekawa wystawa.

            Wiktor Gomuła klasa 4

            Wystawa przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik była interesująca i zabawna. Najbardziej podobało mi się doświadczenie z piłką podłączoną do tuby, z której wylatywało powietrze i dzięki temu piłka latała jak magiczna. Natomiast kiedy tubę się wydłużało, to piłka leciała wysoko do góry. Dzieciom bardzo się to podobało i biły brawa.

            Mateusz Muller klasa 4

            Pokaz dotyczył biologii i praw fizyki. Doświadczenia można było przeprowadzać samodzielnie. Uczniowie chętnie brali udział w eksperymentach. Pomysł bardzo się podobał uczniom i chętnie znów wybralibyśmy się na podobną wystawę.

            Bartosz Fiałka klasa 4

            Wystawa była bardzo ciekawa, ponieważ sama mogłam przeprowadzić doświadczenie i obserwować różne zjawiska fizyczne. Najbardziej podobało mi się badanie, w którym chodziło o to, że pod wpływem powietrza piłka unosiła się w górę. Wystawa dostarczyła nam bardzo dużo ciekawych informacji.

            Aleksandra Stutko klasa 4

          • Spektakl "Dynastia Miziołków"

          • Uczniowie klas IV-VI obejrzeli w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury przedstawienie "Dynastia Miziołków". A jakie były ich refleksje? Przeczytajcie.

            NASZE WRAŻENIA PO SPEKTAKLU  DYNASTIA MIZIOŁKÓW

            „Dynastia Miziołków” – przedstawienie, na którym byliśmy 5 października 2016 r., było naprawdę udane.

            Byłem bardzo zadowolony, że moja ulubiona książka Joanny Olech jest wystawiona w teatrze i z niecierpliwością czekałem na szkolny wyjazd.

            „Dynastia Miziołków” to opowieść bardzo zabawna, a aktorzy świetnie odtworzyli charaktery bohaterów książki. Byłem ciekawy, jak będą wyglądali bohaterowie: Miziołek, Mamiszon, Papiszon, Kaszydło i Mały Potwór. Czytając książkę, wyobrażałem ich sobie trochę inaczej. Przygody tej wesołej rodzinki były bardzo zabawne, żarty i psikusy bohaterów bardzo mnie rozbawiły. Cieszę się, że wspólnie z klasą byliśmy na tym ciekawym i wesołym przedstawieniu. Jedyny feler, który odczułem, to fakt, że siedzieliśmy na samym końcu widowni.

            Po przedstawieniu stwierdziłem, że teatr jest o wiele ciekawszy od kina.

            Jakub Grabowski klasa 5

            Razem z moją klasą pojechałam na spektakl „Dynastia Miziołków”.

            Głównym bohaterem przedstawienia był Miziołek, chłopiec  w naszym wieku, który przeżywa różne śmieszne przygody. Podobało mi się, jak dostał szczurka i nazwał go Ogryzek. Również zabawne było, jak bohater udawał chorego. Odwiedził go pan doktor i zalecił mu banki i kleik. Kolejnym śmiesznym wydarzeniem było, jak mama medytowała. Zachwyciły mnie również piosenki śpiewane przez aktorów. W czasie przedstawienia czułam radość, śmiałam się z przygód bohaterów. Spektakl dostarczył mi wiele pozytywnej energii, mimo że wystraszyłam się wybuchu. Uważam, żę przedstawienie jest dla całej rodziny. Ma dużo pozytywnej energii i poleciałbym je szczerze młodszym i starszym widzom.      

            Hanna Chrzan klasa 4

            W ubiegłym tygodniu wraz z klasą pojechałem na przedstawienie teatralne „Dynastia Miziołków” do Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury.

            Głównym bohaterem spektaklu był chłopiec o przezwisku Miziołek. Autorzy przedstawili zabawną rodzinę, w której nigdy nie było nudno. Miziołek wraz ze swoimi przyjaciółmi Fifą i Piromanem przeżywają w szkole przezabawne sytuacje, które dotyczą nas wszystkich.

            Uważam, że było to udane przedstawienie. Razem z moimi kolegami opuściliśmy salę z uśmiechami na twarzy. Aktorzy, dobrze grając role, rozbawili całą widownię.

            Jerzy Chudziński klasa 4

            W środę 5 października byłem z klasą na przedstawieniu „Dynastia Miziołków”.

            Gdy weszliśmy na salę, była puściusieńka. Usiedliśmy w przedostatnim rzędzie. Jeszcze przed pierwszym gongiem w sali roiło się od dzieci.

            Scenografia przedstawiała dom. Była tam półka na książki, okno, a na środku wielki stół.

            Aktorzy występowali w codziennych ubraniach. Scenografia i kostiumy aktorów pomagały się poczuć jak u siebie w domu.  Podobały mi się przygody Miziołka, np. wybuch w kuchni. Z ulgą pomyślałem, że takich numerów nie robię swoim rodzicom.

            Chętnie przeczytam całą książkę.

            Piotr Piela klasa 4

            W środę 5 października wraz z innymi uczniami naszej szkoły pojechałam na spektakl „Dynastia Miziołków”. Nie wiedziałam, że będzie tak wesoło!

            Na początku Mizioł przedstawił się. A później było coraz śmieszniej. Potwór – jedna z sióstr – nasikała się w pieluchę i druga siostra, Kaszydło, biegała po domu, krzycząc: „Mała się zsikała!” Bardzo wesoło zrobiło się, gdy Mamiszon szukał żył wodnych. Widzowie zanosili się od śmiechu, kiedy Mizioł i Piroman chcieli coś ugotować, a wysadzili kuchnię.

            To było chyba najśmieszniejsze przedstawienie, jakie kiedykolwiek widziałam. Aż szkoda, że takie krótkie. Oglądałam je z wielkim zainteresowaniem. Czułam ogromną radość i szczęście. Sztuka teatralna bardzo się udała. Jedynym negatywnym uczuciem była złość ma kolegę, który cały czas mi przeszkadzał.

            Zofia Pawłowska klasa 5

            To było udane przedstawienie. Stwierdzam to, dlatego że świetnie się bawiłam, oglądając „Dynastię Miziołków”.

            Aktorzy bardzo wczuli się w swoje role. Oglądając tę historię w telewizji, na pewno nie odczułabym takich emocji, jakie towarzyszą oglądaniu na żywo. Podczas spektaklu było dużo oklasków i śmiechu. Aktor, który wcielił się w rolę głównego bohatera książki Joanny Olech, zagrał swoją rolę najlepiej ze wszystkich.

            Polecam tę formę rozrywki wszystkim dzieciom oraz dorosłym, bo można podczas oglądania w teatrze świetnie spędzić czas.

            Wiktoria Żarska klasa 6

            „Dynastia Miziołków” to było udane przedstawienie, ponieważ aktorzy bardzo dobrze zagrali swoje role. Najbardziej spodobała mi się rola Miziołka, głównego bohatera. Uważam, że aktor idealnie odegrał swoją postać. Podobał mi się komediowy charakter przedstawienia oraz użyte w nim rekwizyty i scenografia. To było dobrze spędzone 65 minut.

            Wiktor Gomuła klasa 4

            Przedstawienie podobało mi się, ponieważ były w nim śmieszne sceny, a aktorzy wspaniale odgrywali swoje role. Miziołek, główny bohater, był niezwykle zabawny, kiedy udawał chorego, ponieważ nie chciał iść do szkoły, a mama dawała mu leczniczy kleik. Kiedy oglądałem spektakl, czułem się rozbawiony i odprężony.

            Czułem się świetnie, siedząc na widowni i podglądając życie wesołej rodziny Miziołków. Cieszę się bardzo, że mogłem oglądać tak fantastyczny spektakl.

            Bartosz Fiałka klasa 4

            Przedstawienie „Dynastia Miziołków” według książki Joanny Olech oglądałem wraz z całą klasą.

            Jest to spektakl o pięcioosobowej rodzinie, którego głównym bohaterem jest nastoletni Mizioł oraz jego przyjaciel Piroman. Akcja sztuki toczy się w domu, w którym dochodzi do sprzeczek, kłamstw i kłótni. Główny bohater opowiada o swojej rodzinie: o mamie, która ciągle zmienia zainteresowania, o tacie i jego problemach zawodowych. Opisuje siostrę zwaną Kaszydło, która nieustannie okłada go pluszakiem.

            Najbardziej podobała mi się scena, kiedy Piroman i Mizioł połączyli proszek do pieczenia z jakimś innym proszkiem, skutkiem czego był wybuch. Rodzice Mizioła byli bardzo źli na pomysły i wybryki dzieci.

            Uważam, że przedstawienie było warte obejrzenia, ponieważ były w nim ciekawe momenty i śmieszne sytuacje.

            Kacper Szyszka klasa 4

            W środę  5 października 2016 r. wybraliśmy się na spektakl „Dynastia Miziołków”. Przedstawienie było bardzo zabawne i ciekawe. Aktorzy strzelali z procy do siedzących na widowni dzieci…kulkami z papieru. Każdy próbował je złapać. Mnie się nie udało, ponieważ siedziałam za wysoko.

            W przedstawieniu aktorzy śpiewali piosenki, które były bardzo rytmiczne i wesołe. Cały spektakl mnie rozśmieszał i bawił. Sztuka bardzo mi się podobała. Kiedy oglądałam przedstawienie, czułam się jakby Miziołek oprowadzał mnie po swoim mieszkaniu. Cieszę się, że miałam okazję zobaczyć to widowisko.

            Aleksandra Stutko klasa 4

            Będąc widzem przedstawienia teatralnego „Dynastia Miziołków”, czułem się fantastycznie. Teatr na żywo  a filmy wyświetlane w kinie to ogromna różnica. Oglądając przedstawienie na żywo, miałem bardzo realistyczne i silne odczucia.

            Być widzem teatru – to był dla mnie zaszczyt.

            Jakub Stahl  klasa 4

        • Święto Pieczonego Ziemniaka
          • Święto Pieczonego Ziemniaka

          • Już od wielu lat na początku jesieni świętujemy Dzień Pieczonego Ziemniaka. Na początku dzieci w klasach wykonywały prace plastyczne z ziemniaków i za pomocą ziemniaków.

            Dzięki uprzejmości pana Huberta Zeha z Żółwina uczniowie mogą wziąć udział w prawdziwych wykopkach i przyjrzeć się jesiennym pracom polowym na roli. Na wyznaczone pole wszyscy w odblaskowych kamizelkach doszli piechotą. Każda klasa chciała nazbierać jak najwięcej wiaderek ziemniaków. A największą frajdą było wyszukiwanie najmniejszego i największego ziemniaka.

            Dla strudzonych wędrówką i zbieraniem ziemniaków w szkole czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez panie kucharki (zupa pomidorowa i pieczone kiełbaski), rodziców (smakowite ciasta) oraz przez pana Jasia (pieczone w ognisku ziemniaki).

            Na koniec poszczególne klasy przygotowały propozycje różnych konkurencji.

            Mimo że tego dnia nie było zajęć lekcyjnych, to nie był to czas stracony. Nauczyciele mogli lepiej poznać swoich podopiecznych, a uczniowie przeżyli ciekawy dzień z rówieśnikami.

        • Akcja Sprzątanie Świata
          • Akcja Sprzątanie Świata

          • Uczniowie naszej szkoły, podobnie jak w latach ubiegłych, uczestniczyli w akcji Sprzątanie Świata. Tegoroczna akcja pod hasłem „Podaj dalej...Drugie życie odpadów” została przeprowadzona w piątek 16 września. Wzięli w niej udział uczniowie klas I, II, V i VI i młodsza grupa przedszkolaków. Dzieci otrzymały worki oraz jednorazowe rękawice i pod opieką wychowawców wyruszyły na wyznaczone wcześniej tereny. Zbierały porzucone papiery, folie, puszki, plastiki, butelki.

            Akcja Sprzątanie Świata ma na celu zachęcanie do działań na rzecz ochrony środowiska. Jest również sposobem na wyrobienie w młodym pokoleniu właściwych nawyków dbania o czystość w swoim najbliższym otoczeniu. To ważne wydarzenie corocznie podejmowane przez naszą szkołę jest jedną z form realizacji edukacji przyrodniczej i kształtowania zachowań proekologicznych.

        • Rozpoczęcie roku szkolnego
          • Rozpoczęcie roku szkolnego

          • 1 września dzwonek obwieścił początek roku szkolnego. Wśród zebranych największą tremę mieli pierwszoklasiści i ich rodzice.Apel rozpoczęto od odśpiewania hymnu narodowego i uczczenia minutą ciszy 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pani dyrektor powitała powracających po wakacjach wypoczętych uczniów i życzyła im samych dobrych ocen w ciągu roku. W ciepłych słowach do zebranych zwrócili się zaproszeni goście: pani Izabela Korejwo - dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Międzyrzeczu, ksiądz proboszcz - Andrzej Kugielski oraz pan Dariusz Grabowski - przewodniczący Rady Rodziców.Uroczystość zakończyły spotkania uczniów ze swoimi wychowawcami

        • Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
        • Albert Einstein
        • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
        • William Shakespear
        • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
        • Carl Rogers