• Nasz muzyczny talent

• Nasza uczennica klasy III, Kaja Pomesna, wystąpiła w etapie powiatowym Konkursu Piosenki Lubuskich Konfrontacji Artystycznych oraz w 24 Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej PRO ARTE w Przytocznej. Zaśpiewała piosenkę „Drzwi do kariery”. Zachwyciła swoim wykonaniem jury i publiczność, wyśpiewując sobie wyróżnienie.

Kaju, gratulujemy.

• Z wizytą w Zespole Szkół Leśnych w Rogozińcu

• Klasa 8a i 7a postanowiły wykorzystać pierwszy dzień wiosny na odwiedziny w Zespole Szkół Leśnch w Rogozińcu. Uczniowie zostali przyjęci bardzo serdecznie. Już na stacji kolejowej czekali na nich "opiekunowie" z Leśnika. Podzieleni na grupy uczniowie zapoznali się z odpowiedzialną pracą pilarza. Wysłuchali myślwskich sygnalistów. Następnie chętni mogli sprawdzić się w strzelaniu z łuku. Mistrzem okazał się Dawid. Potem była ciekawa opowieść o sokolnictwie i możliwościach znalezienia pracy, niekoniecznie w lesie. Kolejnym etapem wizyty było poznanie warunków w internacie, a następnie zapoznanie ze szkołą. W części warsztatowej błysk i porządek. Sale lekcyjne odpowiednio wyposażone. Nie obyło się bez zadań w rozpoznawaniu tropów zwierząt czy gatunków drzew. Atrakcją było ćwiczenie na trenażerach do obróbki ściętych drzew. Spotkanie zakończyło się pieczeniem kiełbasek nad ogniskiem. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i ciekawe opowieści o szkole.

• Pierwszy dzień wiosny w klasie II

• Pierwszy dzień wiosny klasa II spędziła na warsztatach plastycznych w Bibliotece Miejskiej w Międzyrzeczu. Na propozycję samodzielnego wykonania ozdobnych toreb z malowaną aplikacją dzieci ochoczo zabrały się do pracy. Samodzielnie wybierały i wykonywały wzory na przygotowanych materiałach. Powstały piękne, wielobarwne torby-pamiątki, które dzieci zabrały do domu. Po zakończonych warsztatach był jeszcze czas na wspólną zabawę. Piękne wnętrza biblioteki, ciekawe zajęcia i miła atmosfera zachęcają do powrotu w to miejsce. Stanie się to niebawem…

• Zaproszenie na Dzień Otwarty do Liceum Ogólnokształcącego  im. H. Święcickiego w Międzyrzeczu.
          • Zaproszenie na Dzień Otwarty do Liceum Ogólnokształcącego im. H. Święcickiego w Międzyrzeczu.

•  Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie klas ósmych i ich Rodzice.

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. H. Święcickiego w Międzyrzeczu Monika Kręciszewska wraz z Gronem Pedagogicznym zapraszają w dniu 28.03.2023r. w godz. 13.30 - 17.00 na Dzień Otwarty.

Będzie można zwiedzić budynek naszej szkoły, spotkać się z nauczycielami

i uczniami, oraz dowiedzieć jakie możliwości daje nauka w liceum.

Serdecznie zapraszamy!

• Książka, Kultura i Sztuka

• Trzydniowe Poznańskie Targi Książki to wydarzenie skierowane do miłośników książek, fanów czytania, łowców autografów i nowości wydawniczych. W piątek 10 marca, pod hasłem „Książka, Kultura i Sztuka” poznańskie targi odwiedzili nasi młodzi miłośnicy czytania z klasy czwartej i ósmej. Oczywiście tradycyjnie - koleją. Na ogromnej powierzchni MTP można było odwiedzić dziesiątki stoisk wydawnictw dużych - znanych i tych mniejszych, czasem niszowych. A na każdym ze stoisk dziesiątki książek i komiksów, w tym nowości wydawnicze, perełki i rarytasy dla kolekcjonerów. Było w czym wybierać, a nawet otrzymać piękny autograf od autora! Targi Książki to również warsztaty, konkursy, spotkania z pisarzami, dziennikarzami, prelekcje i wystawy. Targom Książki towarzyszyły Targi Edukacyjne, a więc ósmoklasiści mieli okazję poznać ofertę szkół średnich z Wielkopolski i uczelni wyższych z całego kraju, spotkać się z doradcami zawodowymi, ekspertami rynku pracy, uczniami poznańskich szkół, wziąć udział w konkursie, podziwiać występy artystyczne bądź pokazy zawodowców. Kilka godzin kulturalnych atrakcji szybko minęło i z łupami w postaci książek i komiksów uczniowie wrócili do domu. Czytać.