• Na turystycznym szlaku

• 22 października grupa zapalonych wędrowców wyruszyła na rajd „Poznajemy szlaki turystyczne” zorganizowany przez #PTTKOddziaZiemiaMiędzyrzecka. Oprócz uczniów z Czwórki udział wzięły dzieci z Zemska i Bledzewa. Impreza zaczęła się w Zemsku, gdzie rok temu sadziliśmy dąb pamięci Teodoryk. Drzewo ma się dobrze i miło patrzeć jak powoli dogania swego starszego brata, który rośnie nieopodal.

Z Zemska zielonym szlakiem ruszyliśmy leśnym duktem do Bledzewa. Po drodze podziwialiśmy jesienną przyrodę i zbieraliśmy grzyby. Oprócz podgrzybków trafiały się rydze i prawdziwki. Po dotarciu do Bledzewa, niegdyś siedziby cystersów, posililiśmy się pyszną zupą pomidorowa i gorącymi kiełbaskami.

Na koniec Prezes Oddziału PTTK „Ziemia Międzyrzecka” wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe znaczki oraz książeczki turystyczne do zdobywania Regionalnej Odznaki Turystyczno-Krajoznawczej „Turysta Ziemi Międzyrzeckiej”.

• Klasa 4 na spektaklu 'Piękna i Bestia"

• 9 października klasa 4a wybrała się pociągiem do Gorzowa na spektakl "Piękna i Bestia" w Teatrze im. J. Osterwy. Oprócz wspaniałego przedstawieni atrakcją była podróż szynobusem, samodzielne składanie zamówienia w Mc Donald's oraz podziwianie pomnika Marszałka Piłsudskiego (a Święto Niepodległości niebawem).

• III Konkurs Literacki "Zwariowana historia"

• Po przestudiowaniu 172. nadesłanych prac konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

III nagroda

• Lena Gomuła l. 14 ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu za opowiadanie „…dali, że pies jej nie zje”

Wyróżnienie

• Amelia Strusińska l. 13 ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu za opowiadanie „Wywiad sukcesu”

Gratulujemy!

• Słodko-owocowy czwartek dla Seweryna

•

Dnia 13.10.2022 r. Samorząd Uczniowski zorganizował akcję charytatywną dla Seweryna, który zmaga się z białaczką. W tym dniu mogliśmy skosztować słodkich wypieków i owocowych przekąsek, by wspomóc zbiórkę na leczenie Seweryna. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za przepyszne słodkości.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

DZIĘKUJEMY!!!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

• 14 października 2022 r.

• Drodzy Pedagodzy!

W życiu ucznia ważne jest to, aby znalazł się ktoś, kto pokaże

mu „drogę do gwiazd”…nawet, gdyby miały one świecić tylko

chwilę…

W imieniu wszystkich uczniów pragniemy- w tak uroczystym

Dniu podziękować za motywowanie nas do pokonywania

trudów codziennego dnia szkolnego, za wysiłek, jaki wkładacie

w naszą naukę i wychowanie, za wyrozumiałość dla naszych

dziecinnych wybryków.

Życzymy Wam z całego serca:

- aktywnych, chętnych do pracy uczniów,

- wyrozumiałych i właściwie pojmujących Wasz wysiłek i poświęcenia rodziców,

- sukcesów w pracy zawodowej i szczęścia w życiu osobistym.

Niech codzienność nie oddala Waszych marzeń.

• Ślubowanie pierwszoklasistów

• 12 października grupa 19 pierwszoklasistów złożyła uroczyste ślubowanie, że będą uczyć się najlepiej jak potrafią i godnie reprezentować Szkołę Podstawową nr 4 w Międzyrzeczu. Swoim występem artystycznym pokazali już, że wiele potrafią, a z roku na rok będzie jeszcze lepiej. Pani Dyrektor swoim czarodziejskim ołówkiem pasowała wszystkich pierwszoklasistów na uczniów Czwórki. Życzenia sukcesów szkolnych złożyli im przedstawiciele Samorządu Szkolnego, którzy kilka lat temu tak samo ślubowali. Nic tak nie cieszy jak prezenty, więc pierwszoklasiści ochoczo przyjęli upominki od rodziców, pana Burmistrza Międzyrzecza oraz braci uczniowskiej. Uroczystość zakończyła różową piosenką Emilka, uczennica klasy drugiej.

Życzymy Wam, Pierwszoklasiści, samych miłych i owocnych chwil w naszej szkole. I już Waszej.

• Międzynarodowy Dzień Muzyki

• Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Muzyki została dodana do albumu fotograficznego

Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie od roku 1975 w dniu 1 października. Zainicjowany został przez Yehudi Menuhina, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą organizacji UNESCO. Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki jako wielkiego dobra ludzkości.

Dnia 30.09.2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach tego święta.  W tym dniu nasi najmłodsi podopieczni z klas I-IV przebrali się za swoich ulubionych artystów muzycznych. Uczestnicy otrzymali słodki upominek. Z każdej klasy jury wyłoniło zwycięzcę, który nagrodzony został drobnym prezentem. W tym dniu na przerwach królowała muzyka.

Ta muzyczna uczta zapewne dostarczyła dzieciom wiele radości i uśmiechu na twarzy.

„Muzyka jest jak najdrobniejszy deszcz, w którym idziesz i nie wiesz, że pada, a potem czujesz, że przemokłeś aż do serca”.

• Wybory do Samorządu

• Nowa galeria Wybory do Samorządu została dodana do albumu fotograficznego

30 września 2022 r. odbył się Ogólnopolski Dzień Wyborów Reprezentacji Samorządów Uczniowskich w ramach akcji Samorządy Mają Głos 2022!  Program Centrum Edukacji Obywatelskiej bardzo nam się spodobał. Zorganizowaliśmy w naszej szkole demokratyczne wybory i było to prawdziwe święto szkolnej demokracji!

Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą przeprowadzoną przez kandydatów. W tym czasie mający poparcie uczniowie prezentowali swoje programy wyborcze.

Komisja wyborcza w składzie:

Kowal Oliwier/ klasa 1a

Pomesna Kaja/ klasa 3a

Szlachtycz Zuzanna/ klasa 4a

Pabin Franciszek/ klasa 5a

Kawałek Wiktoria/ klasa 7a

Chrzan Natalia/ klasa 8a

czuwała nad przebiegiem głosowania a po jego zakończeniu dokonała obliczenia głosów.

W głosowaniu wzięło udział 130 uczniów. Największym zaufaniem obdarzeni zostali:

Bryliński Stanisław z klasy 8a

Sobolewska Pola z klasy 5a

Bartczak Kornelia z klasy 4a

Huczko Maja z klasy 7a

Nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu gratulujemy i życzymy owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym.