• Ograniczenia w funkcjonowaniu przedszkola

          • Szanowni Rodzice

            Od dnia 29.03.2021 r. do dnia 09.04.2021 r. zgodnie z decyzją  rządu  do przedszkola będą mogły uczęszczać wyłącznie  dzieci  rodziców wykonujących  zawód medyczny i służb porządkowych w trakcie wykonywania zadań służbowych bezpośrednio zaangażowanych w zwalczanie COVID-19.

            Pisemny wniosek o przyjęcie dziecka w w/w okresie wraz z uzasadnieniem  należy składać w formie elektronicznej na adres sp4@miedzyrzecz.pl lub w formie tradycyjnej w placówce.

        • Ojczysty. Dodaj do ulubionych.
          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

          • Co roku 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to zostało ustanowione w 1999 roku dla upamiętnienia śmierci 5 studentów, którzy zginęli w Bangladeszu, domagając się nadania właściwego statusu swemu językowi ojczystemu.

            W Polsce od 10 lat trwa kampania społeczna pod hasłem: Ojczysty – dodaj do ulubionych. Patronują jej Narodowe Centrum Kultury i Rada Języka Polskiego. Kampania ma na celu podnoszenie świadomości językowej Polaków oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za nasz język. Zachęcamy do zaglądania na stronę: https://polszczyzna.pl. Można na niej znaleźć wiele ciekawostek, quizów i badań dotyczących stanu współczesnej polszczyzny.

            Warto zadać sobie pytanie: Czy my sami na co dzień szanujemy nasz ojczysty język? Czy posługujemy się poprawną polszczyzną? Czy nie próbujemy jej zaśmiecać nadmiarem anglicyzmów, skrótów, a nawet wulgaryzmów?

            W imię dbałości o nasz polski język zapraszamy każdego ucznia naszej szkoły do podjęcia małego wysiłku intelektualnego i wykonania dwóch zadań. Zapiszcie poprawnie odpowiedzi i prześlijcie je do 28.02.2021 r. do nauczycielek języka polskiego. Każde bezbłędne rozwiązanie zostanie nagrodzone dodatkową oceną.

            Zadanie 1.

            Zapisz poprawnie poniższe wyrażenia:

            A. Babcia p…ygotowała zupę krem z brok…ł…w, dyn…  i z cukin…

            B. Rozpocz…ło się kładzenie niebieskich kafel…w łazience.

            C. „Mały …siąż…” to ksią…ka autorstwa Antoin… de Saint- Exuper…
            D. Postanowił wzią… udział w pracach samo…ądu  i wł…czył się do kampan… wyborczej.

             

            Zadanie 2.
            W każdym z poniższych zdań występuje błąd językowy. Zapisz poprawnie te zdania.

            A. Mając 6 lat, mama zapisała mnie do pierwszej klasy szkoły podstawowej.
            B. Zjadła wczoraj wieczorem soczystego pomarańcza oraz pyszną kiwi.
            C. W dniu dzisiejszym mamy cztery lekcje prowadzone on-line.
            D. Właściwe stosowanie zasad interpunkc… to ciężki orzech do zgryzienia.
            E. Ania podała wychowawczyn… swój adres zamieszkania.
            F. Wczoraj był 22 luty dwutysięcznego dwudziestego pierwszego roku.
            G. Ania z Kasią idzie dziś popołudniu do kina.

            POWODZENIA!

            .

            Członkinie Koła Języka Polskiego

          • Świąteczne życzenia

          • Świąt, wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek.

             Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia.

            Życzy międzyrzecka Czwóreczka

          • Lubuskie Talenty - wiadomość z ostatniej chwili... 

          •  

            Uczennica kl. VIII Aleksandra Stutko została drugi raz stypendystką w ramach projektu Lubuskie Talenty - Program Stypendialny, realizowany w ramach RPO - Lubuskie 2020 na rok szkolny 2020/2021. Jest to comiesięczna pomoc finansowa dla szczególnie uzdolnionych uczniów w naszym województwie. Ola jest jedyną uczennicą ze szkół międzyrzeckich, która otrzymała takie wyróżnienie.

            GRATULACJE!!!

          • KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNO-RELIGIJNEJ

          • Dnia 10.11.2020 r. odbył się wielki finał Konkursu Pieśni Patriotyczno-Religijnej z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Międzyrzeczu i parafię pw. św. Wojciecha w Międzyrzeczu.

            Ze względu na dynamiczną sytuację pandemiczną zmieniono formułę konkursu i uczestnicy klas IV- VIII szkół podstawowych wysłali nagrania ze swoimi interpretacjami pieśni patriotyczno-religijnych.

            Kapituła konkursowa, biorąc pod uwagę kryteria konkursowe, czyli dobór repertuaru, interpretację utworów, innowację artystyczne, ogólne wrażenie artystyczne oraz czystość intonacji i warunki głosowe wykonawców, wyłoniła zwycięzców.

            Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice, których talent wokalny został nagrodzony przez jury.

            W I kategorii wiekowej – (uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej)

            Zuzanna Makarewicz zdobyła II miejsce,

            natomiast w II kategorii wiekowej – (uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej)

            Julia Jędraszak zajęła I miejsce.

            Serdecznie gratulujemy!!!

            Zuzia Makarewicz - "Kolęda Warszawska"

            Julia Jędraszak - "Jedenasty listopada"

          • KODOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KODOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW.

            EUROPE Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie  i umiejętności cyfrowe. Nauka kodowania w młodym wieku pomaga rozwinąć kluczowe umiejętności, takie jak rozwiązywanie problemów, myślenie analityczne i współpracę.

            "SÓWKI" podjęły wyzwanie i zaczynają kodowanie!!!

            W kolejnych dniach (19 - 25.10.2020 r.) dzieci z grupy SÓWEK wykonywały zadania podczas zabaw w przedszkolu rozwijając umiejętności programistyczne:

            - 19.10.2020. - "Zaprowadź Adama do domu" – dzieci odczytywały kod i same go tworzyły;

            - 20.10.2020. - "Jak narysować kota" – dzieci uczyły się odczytywać instrukcje i pracować wg nich;

            - 21.10.2020. - "Myszka szuka ser" – programowały drogę myszy, która miała dojść do sera;

            - 22.10.2020. - "Kolorowe opowieści" – dzieci tworzyły historie układając je w logiczną całość;

            - 23.10.2020. - "Jesienny szal" – przedszkolaki układały wzór na szalu wg wyznaczonego kodu.

            Zadanie dodatkowe (24 – 25.10.2020 r.) przeznaczone było do wykonania we współpracy z rodzicami:  kodowanie przez kolorowanie (drzewo).

            Dzieci rozszyfrowywały też samodzielnie zakodowane obrazki.

             

            Kodowanie to nie tylko wspaniała zabawa, ale i nauka!!

          • Festiwal Czytelniczy Zaczytana Czwórka

          • Październik 2020 upłynął nam pod hasłem Zaczytana Czwórka.

             Dlaczego Czwórka? Bo to nasza szkoła. Dlaczego Zaczytana? Bo lubimy czytać!

             Książki nas wciągają, pasjonują, intrygują i bawią. Przez cztery dni w naszej Czwórce królowały właśnie książki. Festiwal przybierał każdego dnia inną formę. Tworzyliśmy plakaty i rysunki promujące czytanie książek. To one ozdobiły nasze klasy i korytarze na czas Festiwalu. Uczestniczyliśmy w V ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Przynieśliśmy ze sobą nasze ulubione książki i solidaryzowaliśmy się w tym dniu z uczniami wszystkich szkół w Polsce uczestniczących w tym przedsięwzięciu. Wreszcie ostatniego dnia Festiwalu pojawili się w naszej szkole bohaterowie książek. Oczywiście nie w dosłownym znaczeniu. To nasi uczniowie przyszli przebrani za ulubione postaci. Dzięki temu zrobiło się barwnie i wesoło. Można było spotkać Czerwonego Kapturka, Babę Jagę i Kopciuszka. Wyłoniły się Czarownice i Magowie, W parze stanęli też obok siebie Hermiona i Harry Potter. Przez moment było magicznie…

             Utrzymajmy tę magię przyjaźni z książkami. Rozwijajmy swoją wyobraźnię, nabierajmy w garści mądrości, a nasza codzienność będzie każdego dnia piękniejsza.

          • Dzień Gier Planszowych

          • Co prawda Dzień Gier Planszowych odbył się 10 października, ale nasi uczniowie ten dzień obchodzili 12 października. Zabawa była doskonała.

          • Edukacja ekologiczna z Fajniakami

          •  

             

            We wrześniu 2020r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w ekologicznym programie edukacyjnym Szkolne Przygody Gangu Fajniaków.

            Troska o środowisko naturalne jest bardzo ważna. Dobre nawyki ekologiczne warto wpajać już od najmłodszych lat. Poprzez zabawę zaszczepiamy wśród dzieci pasję do ekologii i ochrony przyrody. Program edukacyjny został zawarty w ciekawych scenariuszach podzielonych na cztery filary tematyczne odpowiadające żywiołom natury. Ziemia, woda, powietrze i ogień stały się tematem rozmów i ćwiczeń, a patronowały im rzecz jasna Fajniaki, znane doskonale wszystkim dzieciom ze sklepów Biedronka. Uczniowie wykonali również piękne prace plastyczne, a te najciekawsze zostały wysłane na konkurs. Może zyskają uznanie i zostaną nagrodzone?

            Ale najważniejsze przesłanie tych zajęć brzmi:

            DBAMY O NASZĄ ZIEMIĘ

        • Szkoła rozwija talenty
          • Szkoła rozwija talenty

          • Powrót do szkoły po tak długiej przerwie to nie tylko powrót do zajęć lekcyjnych. Szkoła stwarza możliwości rozwoju zainteresowań i pasji.

            We wrześniu swoją działalność rozpoczęło Szkolne Koło Gier Planszowych. Na razie dosyć skromnie, gier mamy niewiele i prowadzący cierpliwie wspomaga koło swoją kolekcją, ale z pewnością rozwiniemy skrzydła, tym bardziej, że już jedno z największych wydawnictw w Polsce – Rebel, wsparło nas kilkoma atrakcyjnymi tytułami. W planach cotygodniowe spotkania, gry w plenerze, planszowe eventy, a może nawet wyjazdy na konwenty i turnieje (o ile sytuacja epidemiczna pozwoli). Grupa dzielnych młodych graczy już się kształtuje i jak na razie wszystkim się podoba taka rozrywka. A czy warto grać w planszówki? Oto kilka zalet:

            - gry planszowe zwiększają aktywność mózgu,

            - przynoszą śmiech i zmniejszają stres,

            - zbliżają ludzi i wzmacniają relacje,

            - przypominają, jak to jest żyć w prawdziwym świecie,

            - obniżają ciśnienie krwi,

            - uczą jak wyznaczać cele i być cierpliwym,

            - zwiększają kreatywność i pewność siebie,

            - oferują możliwości wczesnego uczenia się.

            Inna grupa zapaleńców z Cube Team zajmuje się robotyką, przygotowując się do udziału w zawodach First Lego League Challenge. Udział naszych uczniów w tych zawodach jest możliwy dzięki finansowemu wsparciu Burmistrza Międzyrzecza. Pierwsze spotkania to rozpoznanie tegorocznego problemu badawczego, przygotowanie maty z zabudową z klocków i konstruowanie robota, który wykona konkursowe misje.

            Dla uczniów z klasy 5 i 6 mamy do testowania przez dwa tygodnie nowy zestaw Lego SPIKE Prime, który rozwija zdolności krytycznego myślenia poprzez złożone, wciągające i dostosowane do indywidualnych zainteresowań wyzwania.

            Na kółku polonistycznym uczniowie mogą rozwijać swoje zdolności literackie. Pierwsze sukcesy były już w ubiegłym roku szkolnym. 

            Dwie uczennice naszej szkoły: Maja Semkło z klasy VI a oraz Kornelia Lubocha z klasy VII a zostały laureatkami V Lubuskiego Konkursu Literackiego, którego organizatorem  jest Pracownia Mitopoetyki i Filozofii Literatury Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Konkurs odbywa się co roku pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Lubuskiego.

            Tegoroczna V edycja konkursu opatrzona była hasłem Witajcie w nasze bajce. Uczennice musiały napisać opowiadanie inspirowane przygodami słynnego nauczyciela Ambrożego Kleksa, wykorzystać jakiś przedmiot znany z opowieści Jana Brzechwy lub przenieść się w czasie.

            Pomysły fabularne Mai i Kornelii okazały się bardzo ciekawe i nieszablonowe, skoro znalazły uznanie w oczach szacownej Komisji Konkursowej.  Ich prace zostaną lada dzień wydrukowane w zbiorze konkursowych opowiadań, a  laureatki otrzymają przesyłki z nagrodami. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne w tym roku Uniwersytet Zielonogórski odstąpił od organizowania uroczystej gali wieńczącej konkurs.

            Sukces naszych uczennic kolejny raz dowodzi, że sięganie po laury  nie zależy od wielkości szkoły, do której się uczęszcza, ale wyłącznie od chęci i talentu, jaki drzemie w każdym z nas.

            Serdecznie gratulujemy dziewczynom sukcesu i życzymy im  kolejnych wspaniałych przygód z pisaniem, a innych uczniów zachęcamy  do tego, by chwycili za pióro i dali się ponieść skrzydłom wyobraźni.

            Rusz głową! Koniec zakuwania!

            Pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu przystąpili w ubiegłym roku szkolnym do zajęć kształcących umiejętność zapamiętywania, koncentracji oraz szybkiego czytania. Na początku zajęcia skupiały się treningu  koncentracji uwagi oraz technikach  zapamiętywania (mnemotechnikach oraz  hakach pamięciowych).

            W obecnym roku szkolnym nacisk położono na kształcenie umiejętności szybkiego czytania i notowania oraz na rozwiązywanie problemów w kreatywny, nieszablonowy sposób. Uczymy się tego za pomocą gier i specjalnych zestawów ćwiczeń, z których każdy rozpoczyna się treningiem uwagi, a dalej wiedzie przez krótki trening skojarzeniowy,  ćwiczenie pamięci oraz „myślenie w bok”, czyli próbę niestandardowego rozwiązania problemu. Na zajęciach wykorzystuje się program komputerowy „Akademia Umysłu. Szybkie czytanie. Koncentracja. Pamięć ” oraz japońskie i polskie sudoku, dyktanda graficzne, mapy skojarzeniowe, gry logiczne, rozwijające  pamięć, spostrzegawczość, zdolność znajdowania podobieństw i szukania różnic.  

            Umiejętność uczenia się jest nam potrzebna przez całe życie, więc zajęcia kształcące tę umiejętność przydadzą się każdemu. 

            Jeśli jesteś ich ciekaw, zajrzyj do sali nr 13 w każdy wtorek od 14.30 do 15.15.

            Przekonasz się, że nauka nie musi być nudna i uciążliwa. Wystarczy świadomie ruszyć głową!

            Teatrzyk szkolny to wyjątkowe miejsce. Miejsce, w którym uczeń ma szansę nauczyć się wrażliwości, rozwinąć umiejętności komunikacyjne i otworzyć się na nowe doświadczenia. Oczywiście wszystko przy dobrej zabawie.

            Dzieci lubią tworzyć swoje przedstawienia. Łączą w całość słowo, obraz, ruch i muzykę. Wykazują się kreatywnością i elastycznością.

            Teatrzyk na 102, działający w naszej szkole, w tym roku szkolnym tworzą dziewczynki z klas II i III. Aktualnie pracują nad scenką rodzajową pt.,,Szkoła”, która będzie prezentem dla dzieci z klasy I na uroczystości pasowania ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu.

             

            Foto

          • 1 września 2020 r.

          • 1 września 2020 r. o godz. 8:00 rozpoczynamy rok szkolny 2020/2021 w trybie stacjonarnym. 

            Z uwagi na trwającą pandemię uroczystość inauguracyjna będzie miała charakter tylko spotkań z wychowawcami. Uczniowie zbierają się na boisku szkolnym (nie wcześniej niż 5 minut przed wskazaną godziną) w wyznaczonych sektorach przypisanych do konkretnych klas i dopiero pod opieką wychowawcy w odstępach czasowych przechodzą do wyznaczonych sal lekcyjnych.

            Zaraz po wejściu do budynku obowiązkowo należy zdezynfekować ręce.

            W klasie:

            - rozdanie świadectw promocyjnych z czerwca,

            - odbiór podręczników z ubiegłego roku szkolnego (patrz ogłoszenie bibliotekarki na e-dzienniku Librus),

            - zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa w szkole w związku z COVID-19,

            - podanie planu lekcji.

            Przewidywany czas trwania spotkań:- klasy I-III ok. 1h,- klasy V-VIII ok. 2h.

            Rodzice nie wchodzą do budynku, oczekują na swoje dzieci na podwórku szkolnym.

            W miarę możliwości proszę w tym dniu dojechać do szkoły we własnym zakresie

            .O obostrzeniach w świetlicy szkolnej i stołówce poinformuję w oddzielnym komunikacie.

            Dyrektor Szkoły

            Alicja Utrata-Błochowicz

          • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

          • Po zapoznaniu się z wynikami rekrutacji do przedszkola rodzice powinni złożyć oświadczenie woli. Lista przyjętych dzieci zostanie wywieszona 27 marca 2020 r. na drzwiach szkoły.

            W sytuacji zagrożenia epidemicznego takie oświadczenie można złożyć w jeden z wybranych sposobów:

            1. Telefonicznie-mms (zdjęcie wypełnionego dokumentu „Potwierdzenie woli”: 533 392 708
            2. Mailowo (zdjęcie lub zeskanowany wypełniony dokument w załączniku): sp4@miedzyrzecz.pl
            3. W wersji papierowej wrzucić do skrzynki pocztowej umieszczonej na drzwiach szkoły (od strony sekretariatu)

            Termin złożenia dokumentu upływa 3 kwietnia 2020 r. godz. 15:00.

          • Nauczanie na odległość

          • Ogłoszenie Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4
            w Międzyrzeczu


            Podstawa prawna:
            § 1 i 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r. poz. 493), przyjmuje się zasady organizacji nauki w okresie zawieszenia zajęć. 
            Informujemy, że od 25 marca 2020 r. rozpoczynamy obowiązkowe nauczanie zdalne:
            1. Sposób i tryb realizacji zadań
            a) Uczniowie i rodzice otrzymują od nauczyciela za pomocą e-dziennika Librus  w zakładce Zadania domowe wszelkie informacje dotyczące nauczania na odległość, a rodzice dzieci z oddziałów przedszkolnych za pomocą poczty elektronicznej.
            b)  Potwierdzenie odbioru informacji uznaje się za rozpoczęcie nauczania na odległość.
            c) Sposób z wywiązywania się z obowiązku szkolnego określają nauczyciele przedmiotu.
            2 .Formy zajęć: 
            a) e-lekcje prowadzone przez nauczyciela zdalnie (po wcześniejszym umówieniu terminu z uczniami),
            b) samokształcenie zgodnie z podaną przez nauczyciela instrukcją.
            3. Zgodnie z tygodniowym planem zajęć klasy nauczyciele są do dyspozycji uczniów – prowadzą zajęcia, udzielają porad i wskazówek.
            4. Dodatkowo wprowadza się dla uczniów i rodziców konsultacje z nauczycielami, wychowawcami oraz specjalistami według grafiku dyżurów (załącznik nr 1).
            5. Ocenianie ucznia odbywa się na zasadach określonych w Aneksie do WSO Szkoły Podstawowej nr 4 (załącznik nr 1).
            6. Oceny ucznia są dostępne w e-dzienniku Librus.
            7. Wszelkie uwagi proszę kierować e-dziennikiem Librus bezpośrednio do nauczycieli 
            lub wychowawcy.
            8. W sprawach wymagających interwencji uwagi proszę kierować poprzez e-dziennik Librus do Dyrektora szkoły.


            Aneks  do  

            Wewnątrzszkolnego Systemu Oceniania w Szkole Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu 
            w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 

             

            1. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół praca nauczyciela w zakresie oceniania polega na monitorowaniu i sprawdzaniu wiedzy ucznia oraz jego postępów w nauce zgodnie z ogólnymi zasadami określonymi w Wewnątrzszkolnym Systemie Oceniania ze szczególnym uwzględnieniem oceniania kształtującego. 

            2. Nauczyciele organizują pracę uczniów z wykorzystaniem wybranych metod i technik kształcenia na odległość, informując ucznia i jego rodziców o celach, zakresie zadań, materiałach, terminach oraz ewentualnych sposobach i zasadach ich oceniania. Nauczyciele służą poradami i konsultacjami w określonych planem terminach. 

            3. Nauczyciele monitorują pracę uczniów, biorąc pod uwagę następujące aktywności:  

            a) Zapoznanie się ucznia ze wskazanym materiałem uważa się za potwierdzenie jego udziału w zajęciach i na tej podstawie określa się frekwencję ucznia, która zostaje odnotowana jeden dzień po udostępnieniu materiałów.   

            b) Niezapoznanie się ucznia ze wskazanym materiałem oznacza brak aktywności ucznia i jego nieobecność na zajęciach oraz brak realizacji podstawy programowej.     

            c) Aktywność ucznia na platformie edukacyjnej, wskazanych komunikatorach, przesyłanie wykonanych zadań krótko i długoterminowych oznacza realizację przez ucznia podstawy programowej, a stopień tej realizacji ocenia nauczyciel.  

            4. Monitorowanie pracy ucznia może się odbywać techniką zadań podsumowujących, ankiety, samooceny, informacji zwrotnej ucznia dla nauczyciela lub w innej formie w ramach oceniania kształtującego. 

            5. Nauczyciele mogą proponować uczniom wykonanie zadania, które będzie podlegało bieżącemu ocenianiu, podając każdorazowo informację o sposobie i kryteriach oceny sumującej lub kształtującej ("Nacobezu" i informacja zwrotna nauczyciela dla ucznia).  

            6. Klasyfikacja oraz promocja ucznia do klasy programowo wyższej odbywa się zgodnie z zasadami ustalonymi w Wewnątrzszkolnym Systemie Oceniania z zastrzeżeniem, że uchyla się wymóg dotyczący ilości obowiązkowych w półroczu sprawdzianów, a uczniowi stwarza się możliwość poprawy dotychczasowych ocen oraz zdobywania nowych poprzez wykonanie zaproponowanych przez nauczyciela zadań.  

             

            Przyjęto Uchwałą Rady Pedagogiczne z dnia 24 marca 2020 r. 

            Grafik dyżurów (będzie aktualizowany): 


            Poniedziałek:
            Bożena Perdon- rodzice, uczniowie klasa IV - godz. 16.00-17.00,  
            Marzena Domańska - rodzice, uczniowie klasa VII - godz. 17.00 -18.00 
            Magdalena Duda 

            klasa V  - godz. 16.00 - 17.00

            klasa VIII 17:00 – 18.00

            klasa VII 18:00 – 19:00


            Wtorek:

            Joanna Obrębska - rodzice, uczniowie klasa V – godz. 16.00-17.00
            Bożena Perdon - rodzice, uczniowie  klasa VI  - godz. 16.00-17.00 
            Małgorzata Dziedzic – rodzice, uczniowie klasy V-VIII – godz. 16:00-17:00

            Środa:

            Joanna Obrębska- rodzice, uczniowie klasa VI  - godz. 16.00-17.00 
            Marzena Domańska - rodzice, uczniowie klasa VIII godz. 17.00 -18.00 
            Bożena Perdon- rodzice uczniów klasy 8 (sprawy wychowawcze) – godz. 16.00-17.00 

            Małgorzata Waśkowska - rodzice, uczniowie  klasa II godz. 15.00-16.00 

            Czwartek:

            Joanna Obrębska - rodzice, uczniowie klasa IV  - godz.  16.00-17.00 
            Miłosława Drożdżyńska  rodzice, uczniowie  - godz. 15.00-16.00 
            Kamila Iwan – rodzice, uczniowie klasy I-VIII – godz. 15.00-16.00 
            Piotr Soja – rodzice, uczniowie klasy IV-VIII – godz. 16:00 – 17:00

            Zarządzenie nr 6/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej n r4 w Międzyrzeczu

            Do pobrania

      • Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Albert Einstein
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
      • William Shakespear
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
      • Carl Rogers