• Najlepsze lekcje odbywają się  w terenie Święto Pieczonego Ziemniaka w Szkole Podstawowej nr 4
          • Najlepsze lekcje odbywają się w terenie Święto Pieczonego Ziemniaka w Szkole Podstawowej nr 4

          • 27 września 2019 roku uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu już po  raz 19 wzięli udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia wicedyrektor szkoły pani Małgorzaty  Dziedzic, która przywołała długą tradycję szkolnego święta. Następnie cała uczniowska brać (pod czujnym okiem nauczycieli i samej Pani Dyrektor) ruszyła raźnym krokiem do Żółwina, gdzie na polu należącym do pana Huberta rozpoczęło się zbieranie ziemniaków.

            Zabawy było przy tym co niemiara. Szybko zapełnialiśmy kosze, poszukiwaliśmy ziemniaczanych okazów o nietypowych kształtach, czatowaliśmy na moment, w którym maszyna wykopująca bulwy sypnęła szczególnie dorodnymi okazami.

            Po pracy nadszedł czas na rekreację. Udaliśmy się pieszo do malowniczej leśniczówki w Marianowie, gdzie czekały na nas nie lada przysmaki: ciepła zupa, pieczona kiełbaska, a także bohater całego zamieszania PYSZNY, PIECZONY ZIEMNIAK! 

            Piknik w marianowskiej leśniczówce  zrobił na nas szczególne wrażenie. Miejscem zarządza Koło Łowieckie PONOWA, a naszymi gospodarzami byli  niezwykle gościnni i mili Panowie Myśliwi.

            Przy okazji dowiedzieliśmy się od leśniczego, pana Pawła Paci, wielu ciekawych rzeczy o życiu  zwierząt zamieszkujących okoliczne lasy. Myśliwy zademonstrował nam poroże dziesięcioletniego jelenia
             i opowiedział o zwyczajach tych zwierząt podczas rykowiska. Nie zabrakło też opowieści o bobrach, sarnach, dzikach oraz żyjących w naszych lasach wilkach. Okazało się, że niebezpieczne są dla nas ludzi tylko w bajkach.

            Do szkoły wróciliśmy po kilku godzinach. Zadowoleni, wypoczęci i pełni wrażeń. To był udany, szkolny dzień, pełen ruchu, pożytecznej aktywności, wspólnej drogi  i rozmowy. Jednego możemy być pewni - żaden z uczniów SP 4 nigdy nie pomyśli, że ziemniaki rosną w markecie, a wilki i jelenie występują tylko w książkach.

            Wszystkim organizatorom Święta Pieczonego Ziemniaka serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję na podobne przeżycia za rok.

            Foto

             

            Kornelia Lubocha po konsultacjach z Kasią Majkut-Szkolne Koło Polonistyczne

          • Niesamowity prezent od wydawnictwa Rebel

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii prezent od wyd Rebel.

            Niesamowity prezent od wydawnictwa REBEL.pl 😁❤ 

            Dziś listonosz przyniósł do naszej świetlicy wielki karton pełen świetnych gier. To bardzo udany prezent, bo dopiero kompletujemy naszą biblioteczkę planszówek. Czekają nas długie godziny pełne super zabawy! 👍❤ A teraz wszystkie świetlicowe  dzieci razem z Paniami mówią   DZIĘ-KU-JE-MY !!!!😘😁

          • Narodowe Czytanie w Czwórce

          • W sobotę 7 września w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie. Akcja ta została zorganizowana przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej po raz pierwszy w 2012 roku. Podczas tegorocznej akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie. Treść nowel uczy nas, że w życiu należy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.

            W naszej szkole zorganizowaliśmy wspólne czytanie w piątek 6 września. Spośród ośmiu nowel na ósme Narodowe Czytanie wybraliśmy „Katarynkę” Bolesława Prusa. Czytanie rozpoczęła pani Jolanta Glura-Markowska, a kontynuowali je chętni uczniowie i rodzice naszego ucznia.

            Razem przenieśliśmy się do XIX-wiecznej Warszawy, bo tam właśnie mieszkał bohater noweli, elegancki, starszy pan Tomasz. Pan Tomasz nie znosił warszawskich kataryniarzy. Spotkanie z niewidomą dziewczynką spowodowało zmianę….Jaką? Odpowiedź znajdujemy w książce.

            Miłosława Drożdżyńska

          • Przyjazna informatyka

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Informatyka przyjazna.

            Prowadzącym zajęcia był dr Grzegorz Bazydło, adiunkt na Wydziale Informatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wspomagali go: współpracownik i studenci z Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.Wśród studentów nasz absolwent - Bartosz Ogonowski.

          • Wycieczka do Gdańska

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Gdańska.

            NASZE  WRAŻENIA  Z  WYCIECZKI  DO  GDAŃSKA

             

            W dniach 13-17 maja br. uczniowie klasy szóstej i siódmej wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę szkolną do Gdańska.

            Najbardziej podobało nam się w Sopocie. Na molo był wspaniały widok na morze – czuliśmy się jak młodzi bogowie! Bardzo przyjemnie spędziliśmy czas na deptaku, a wizyta w aptece i żarty z kolegi sprawiły nam sporą frajdę. Śmiechu co niemiara było też w pokojach, gdy czyjeś spodnie wylądowały na lampie. Było też romantycznie, bo okazji do szczerych rozmów nie brakowało i nawiązały się nawet pewne sympatie…Podróż powrotna też obfitowała w wiele niespodziewanych i radosnych incydentów.

            To była naprawdę ciekawa wycieczka i warto było czekać na nią cały rok.

                                                                    W.Gomuła, B.Fiałka kl.6

            ………………………………………………………………………………………………………………

                        Dnia 13 maja 2019 r. pojechaliśmy do Gdańska pociągiem. W podróży było wesoło, czuliśmy się dobrze i miło spędzaliśmy wspólny czas.

            Pamiętamy, jak wszyscy ucieszyliśmy się, że w schronisku możemy odwiedzać się w pokojach (oczywiście, nie w czasie ciszy nocnej), bo ciągle mieliśmy ochotę ze sobą rozmawiać. Niestety, pojawiały się też kłótnie. Niektórzy wykrzyczeli sobie, co im leżało na sercu, lecz następnego dnia znów byli przyjaciółmi.

                                                            A.Stutko, W.Milewska kl.6

            …………………………………………………………………………………………………………….

             

            W maju tego roku pojechaliśmy do katedry w Gdańsku-Oliwie. Gdy weszliśmy do środka świątyni, nie mogłam się napatrzeć: wszędzie piękne złote kapliczki, obrazy i ołtarze. Wkrótce zaczął się koncert. Głośno brzmiały organy; zauważyłam, że drewniane aniołki i gwiazdy poruszają się w rytmie muzyki. Dźwięki organów były pociągające, przyjemne, bardzo wzruszające. Gdy organy umilkły, wyszliśmy z kościoła, a ja dalej miałam przed oczyma widok poruszających się w rytm muzyki aniołów. Pozostaną ze mną na długo…

                                                                            H. Chrzan kl.6

            …………………………………………………………………………………………………………

            Wycieczka obfitowała w wiele atrakcji: byliśmy w Gdańsku-Oliwie na koncercie muzyki organowej, pojechaliśmy do fokarium i zwiedzaliśmy Hel, mieliśmy niezwykle ciekawą lekcję w Centrum Nauki Hewelianum. Najmilej wspominam trzeci dzień wycieczki: byliśmy w pierogarni, zwiedzaliśmy Gdańsk i płynęliśmy statkiem o nazwie „Czarna Perła”.

                                                                                B.Hanke kl.6

            ………………………………………………………………………………………………………………

            W dniach 13-17 maja 2019 r. byliśmy z klasą na wycieczce w Gdańsku. Odwiedziliśmy różne miejsca: Westerplatte, katedrę w Oliwie, Hel, Stocznię Gdańską, Europejskie Centrum Solidarności i inne zabytkowe i ciekawe miejsca.

             A oto kilka impresji spoza oficjalnego programu.

            Zdecydowanie najlepszym posiłkiem na wycieczce była jajecznica zrobiona przez panią Domańską – rozpływała się w ustach, smak bogów, niczym ambrozja!

            W pokoju stworzyliśmy odrębne państwo z prezydentem i całym demokratycznym systemem. No, może nie do końca, bo mieliśmy też więzienie w szafie, obowiązywały zasady i kary.

            Z pewnością ta wycieczka była ciekawa i przyjemna, chętnie przeżylibyśmy to jeszcze raz.

                                                                        P.Piela, W.Krygier kl.6

          • Szkolny Tydzień Profilaktyki

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolny Tydzień Profilaktyki.

            W dniach od 27 do 31 maja 2019 roku zorganizowaliśmy Szkolny Tydzień Profilaktyki. W poniedziałek realizowaliśmy szereg działań pod tytułem:  „WIEM, CO JEM”. W klasach I i III odbyły się zajęcia na temat zdrowego odżywiania się, a uczniowie przygotowali wystawę plakatów dotyczących zbilansowanej diety. W ramach integracji zespołów klasowych wychowawcy klas umówili się ze swoimi uczniami na wspólne drugie śniadanie. Śniadania były zdrowe pożywne i bardzo kolorowe.

            Wtorek i środa przebiegały pod hasłem: „STOP PRZEMOCY”. Wychowawcy klas przeprowadzili  pogadanki i dyskusje w klasach na temat bezpieczeństwa w szkole. Pani Miłka Drożdżyńska i pani Anita Kaczmarek metodą tarczy diagnozowały poziom bezpieczeństwa uczniów w szkole oraz przeprowadziły mapowanie terenu szkoły. Uczniowie zaznaczyli na mapie miejsca, w których czują się najbezpieczniej oraz te, gdzie o poziom bezpieczeństwa należy jeszcze zadbać. W środę o godzinie 12.00 odbyła się otwarta debata dla uczniów i rodziców na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Debatę prowadziły policjantki z KPP w Międzyrzeczu, pani Katarzyna Owczarek – psycholog szkolny i pani Anita Kaczmarek – pedagog. W czasie debaty pedagog szkolny przypomniał także procedury bezpieczeństwa obowiązujące w naszej szkole.

            Przez cały tydzień klasa IV pod kierunkiem pani Malwiny Huczko organizowała nam „Aktywne przerwy” i poprzez taniec, aerobik oraz szereg zabaw ruchowych wspierała aktywność fizyczną uczniów SP4. Uczniowie klasy IV udowodnili wszystkim, że przerwa nie musi być nudna, a nasze boisko jest zawsze pełne ruchu.

            W piątek w ramach Światowego Dnia bez Papierosa wspólnie z klasą IV i V przemaszerowaliśmy barwnym i głośnym Korowodem Zdrowia przez Obrzyce. Panie
            z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Międzyrzeczu przeprowadziły warsztaty na temat zdrowego odżywiania się (w klasach młodszych) i szkodliwości palenia papierosów (w klasach starszych). Podsumowaliśmy też realizację programów profilaktycznych „Nie pal przy mnie, proszę” w klasie I i „ Bieg po zdrowie” w klasie IV.

            Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w zorganizowanie i przeprowadzenie Szkolnego Tygodnia Profilaktyki bardzo dziękujemy!

            Organizatorzy

          • Klub Czytelniczy

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Klub Czytelniczy.

            Kamishibai

            Kamishibai - tajemnicze słowo. To mała, drewniana skrzyneczka zwana butai, kształtem nawiązująca do teatralnej sceny. W niej znajdują się barwne obrazy, które są pretekstem do snucia opowieści, wstępem do historii i zaproszeniem dla wyobraźni do tego, by działać. Kamishibai wywodzi się z Japonii (jap. kami-papier, shibai-sztuka), a jego początki sięgają XII wieku. Bez problemu przekroczył bariery czasowe i językowe i został doceniony na całym świecie, fascynując grona „bajkosłuchaczy”.

            Nasi uczniowie i przedszkolaki  również powoli odkrywają czar kamishibai.

            W maju dziewczynki z Klubu Czytelniczego, w ramach działania Duży czyta małemu, zaprezentowały w tej formie dzieciom kilka historii. Przedszkolaki zaczarował maleńki Kemushi, który w swoim domku przepoczwarzył się w pięknego motyla i pofrunął wszędzie tam, gdzie poprowadziła go wyobraźnia dzieci. Uczniowie z klasy I towarzyszyli małemu chłopcu w poszukiwaniu pieska Marudka, który wyszedł z domu, choć zbliżała się burza. Klasa III ujrzała na kartach kamishibai zwierzęta, które zamieszkały w bloku Maćka. Dlaczego opuściły Puszczę Białowieską? Dlaczego niebezpieczna jest wycinka lasów w Puszczy Amazońskiej? Ta historia przypomniała nam, jak bardzo musimy dbać o naszą Ziemię. Obrazy kolejnej historii przeniosły uczniów klasy IV do Afryki, gdzie mieszka Aisza, ich rówieśniczka. Jej życie różni się od życia w Polsce, a rzeczy oczywiste dla nas, w jej kraju są skarbem. Codziennie przemierza długą drogę do miejsca, gdzie jest woda, którą musi zanieść w naczyniu do wioski, żeby można było się napić, umyć się lub zrobić pranie. To właśnie woda jest skarbem w kraju Aiszy. Historia dziewczynki stała się pretekstem do rozmowy o mądrym korzystaniu z zasobów wody i o problemie globalnego ocieplenia na naszej planecie.

            Jak podsumować spotkania z teatrzykiem kamishibai? Myślę, że dwoma słowami: ZAPATRZENIE i ZASŁUCHANIE. Piękne ilustracje skupiają uwagę, budzą wyobraźnię i zapadają w pamięć.

                                                                                           Miłosława Drożdżyńska

          • Szymon Hołownia w Międzyrzeczu. Spotkanie autorskie.

          • W środę 15 maja 2019r. grupa uczniów z klasy VIII uczestniczyła w spotkaniu z pisarzem, publicystą i dziennikarzem Szymonem Hołownią. Znany młodym ludziom z edycji Mam Talent Szymon Hołownia pokazał się z zupełnie innej strony. Przez dwie godziny opowiadał o fundacjach, które utworzył i w których pracuje. Fundacje Dobra Fabryka i Kasisi  działają na rzecz dzieci i dorosłych w krajach afrykańskich, takich, jak Rwanda, Demokratyczna Republika Konga, Togo, Burkina Faso i Senegal. Fundacje realizują wiele projektów, którym przyświeca cel pomocy głodującym i chorym. Szymon Hołownia pokazał nam świat zupełnie inny niż nasz. Świat, w którym woda i jedzenie są stale towarem deficytowym.

            Mówiąc o swojej najnowszej książce pt.”Boskie zwierzęta”, przedstawił nam w liczbach, w sposób dosłowny i pewny, w jakim stanie jest nasza planeta i jak wiele zależy od nas, od naszego stylu życia. Zachęcał do innego spojrzenia na dobra, którymi dysponujemy, do mądrego korzystania z zasobów wody i z jedzenia.

            Spotkanie niezwykle cenne, skłaniające do refleksji nad sobą, zachęcające do pozytywnych zmian we własnym życiu.

                       Miłosława Drożdżyńska

          • Z ortografią za pan brat!

          • Dnia 10 maja br. w Szkole Podstawowej w Kaławie odbył się gminny etap XIX Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla szkół podstawowych o tytuł Mistrza Ortografii.

            Każdą szkołę reprezentowała trójka uczniów, którzy zmierzyli się jak co roku ze swoimi rówieśnikami w potyczkach ortograficznych.  Tym razem dyktando nie było długie, ale naszpikowane trudnościami, które na co dzień większości uczniów sprawiają niemałe trudności.  Za oknem prawdziwa mżawka, nastroje nieco chimeryczne,  humory zgaszoneminy nie najlepsze, ale u uczestników charaktery waleczne. Dlatego nie było łatwo jury konkursu wyłonić zwycięzców.

             Do etapu finałowego zakwalifikowano ostatecznie cztery osoby: jedna praca była bezbłędna, a pozostałe trzy osoby zrobiły tylko po jednym błędzie ortograficznym i jednym interpunkcyjnym. Wśród mistrzów znalazł się uczeń naszej szkoły, Gabriel Baranowicz, sklasyfikowany na drugim miejscu ex aequo z dwojgiem innych uczniów.  Serdecznie gratulujemy Gabrielowi i trzymamy kciuki za jego sukces w finale.

            Przed najlepszymi ostatni etap zmagań, który odbędzie się 17 maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu.  Czekamy na dobre wieści!

        • Dialog Obywatelski
          • Dialog Obywatelski

          • 29 kwietnia reprezentacja uczniów z klas VI-VIII wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielem Komisji Europejskiej  panem Krzysztofem Wójcikiem z Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej. Celem spotkania było przybliżenie problematyki związanej z funkcjonowaniem struktur unijnych.

        • Wycieczka do Bad Freienwalde
          • Wycieczka do Bad Freienwalde

          • Dnia 6 kwietnia 2019 roku w Bad Freienwalde odbył się spacer pod nazwą Auf Fontanes Spuren. Całe wydarzenie było pod patronem Theodora Fontane. Spacerując urokliwymi wąskimi i krętymi dróżkami mogliśmy podziwiać piękno miasta. Bad Freienwalde postawiło na ekologię, więc każdy uczestnik wędrówki otrzymał ekologiczną torbę wypełnioną ekologicznymi smakołykami.  Wędrując poznawaliśmy historię patrona spaceru zatrzymując się przy Sowiej Wieży, tarasie widokowym oraz na placu główny przy Ratuszu. Na placu przy ratuszu odbywały się występy polskiej kapeli, loterie dla dzieci oraz atrakcje dla najmłodszych. Po wspaniałym spacerze wszyscy dostali żeton na przepyszny obiad. Odjeżdżając do Międzyrzecza otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy. Moim zdaniem był to bardzo udany wyjazd, gdyż był spędzony na świeżym powietrzu w piękny słoneczny dzień. 

            Foto

            Katarzyna i Weronika Milewska 

          • Ratujemy i Uczymy Ratować

          • Uczeń klasy pierwszej - Borys Rogala, wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Ratujemy i Uczymy Ratować zorganizowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Bardzo miło nam poinformować, że Borys przeszedł ze swoim dziełem do II etapu konkursu.

            Serdecznie gratulujemy! 

          • Targi Edukacyjne

          • Klasa VII i VIII wzięły udział w Targach Edukacyjnych przygotowanych przez Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkół ponadpodstawowcyh w najbliższej okolicy.

          • MINI PLAYBACK SHOW

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MINI PLAYBACK SHOW.

            Dnia 21.03.2019r. na przywitanie kalendarzowej wiosny w naszej szkole odbył się Mini Playback Show.

            W konkursie popisywało się 29 uczniów solo i w zespołach. Dzieci we wspaniale dobranych strojach i odpowiednich makijażach doskonale naśladowały swoich ulubionych wykonawców muzycznych i świetnie radziły sobie z tremą na scenie.

            Nasze muzyczne występy oglądali wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.

            Jury w składzie: Alicja Utrata Błochowicz, Miłosława Drożdżyńska oraz Piotr Soja oceniało artystów wedle następujących kryteriów:

            - dobór repertuaru

            - poprawna imitacja śpiewu

            - oddanie charakteru wybranej piosenki w odpowiednim układzie tanecznym

            - ogólny wyraz artystyczny

            - charakteryzacja wykonawcy

             - oryginalność

            Wyniki konkursu:

            I miejsce - Zuzanna Makarewicz, Lena Wróż, Maja Semkło, Amelia Bernacka- Panek, Natalia Pacholak, Stanisław Bryliński, Weronika Lizoń, Amelia Strusińska

            II miejsce - Stanisław Milewski

            III miejsce - Martyna Krawczyk, Aleksandra Olczak

            Nagrodę publiczności otrzymał Stanisław Milewski.

            Podczas przerwy czas nam umiliła Julia Jędraszak, która zaśpiewała piosenkę „Na ostrzu”.

            Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a nagrodzeni statuetki.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

          • KREATYWNI NA 101

          • Bardzo miło mi poinformować, że nasza szkolna świetlica została zakwalifikowana do akcji edukacyjnej "KREATYWNI na 101"!

            Projekt ten jest organizowany przez  Disney Channel oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Edukacji Początkowej.

            Jego celem jest rozwój kreatywności, sprawności manualnej oraz umiejętności pracy w grupie wśród uczniów klas 0-3 szkoły podstawowej, uczęszczających na zajęcia świetlicowe.

            Na czym będzie polegała akcja? Obejmować będzie realizację przez uczniów klas 1-3 w ramach zajęć świetlicowych pod opieką nauczyciela świetlicy zadania kreatywnego, polegającego na wykonaniu makiety domu przy ulicy Dalmatyńczyków 101 oraz figurek 101 dalmatyńczyków z plasteliny (organizator dostarcza plastelinę i elementy do złożenia makiety).

            Ważny jest również fakt, że oprócz zapewnienia świetnej zabawy, zadanie kreatywne będzie również zadaniem konkursowym! Specjalna komisja wybierze 10 świetlic z całej Polski, które otrzymają wspaniałe zestawy materiałów plastycznych.

            Więcej informacji oraz regulamin akcji znajdziecie na stronie https://www.kreatywnina101.pl/.

            Wychowawca świetlicy – Agnieszka Gajda.

          • DZIECI DZIECIOM

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIECI DZIECIOM.

            ZBIÓRKA DARÓW DLA DZIECI ZE STREFY KONFLIKTU ZBROJNEGO WE WSCHODNIEJ UKRAINIE "DZIECI DZIECIOM!"

            Szkoła Podstawowa nr 4 włącza się do zbiórki darów dla dzieci na wschodzie Ukrainy, zorganizowanej przez fundację "In Blessed Art" z Dąbrówki Łubniańskiej.

            Te dzieci tracą co najważniejsze - DZIECIŃSTWO. Wojna zawsze jest siostrą biedy. Co kiedy przychodzi tam, gdzie bieda już jest? Najbardziej cierpią dzieci. To właśnie dla nich zorganizowana została ta akcja, żeby mogły choć na chwilę zapomnieć o wojnie i codzienności, w jakiej przyszło im żyć.

            Zapraszamy więc do udziału w zbiórce!

            • W dniach 1 - 5 kwietnia 2018 roku Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadzi zbiórkę darów dla ukraińskich dzieci.  Jakie to mogą być dary? Słodycze i przybory szkolne takie jak: kredki, farby, mazaki, długopisy, zeszyty, plecaki…

            Prosimy by dary były nowe, nieużywane.

            • Dary można też zostawiać w świetlicy szkolnej bądź bibliotece, u Pani Agnieszki lub Pani Miłki.
               
            • W tygodniu, gdy przeprowadzana będzie zbiórka, razem z uczniami przygotujemy laurki z pozdrowieniami dla dzieci w Ukrainie. Zapraszamy w tym celu na świetlicę szkolną, chętnie pomożemy i z przyjemnością udostępnimy materiały plastyczne. Zachęcamy też do wykonania laurki w domu i dołączenia do przekazywanego daru.

            8 kwietnia spakujemy wszystkie dary i wyślemy prosto do siedziby fundacji. Ludzie w niej działający mają możliwość dotarcia bezpośrednio w te miejsca, gdzie trwa wojna. Pomagają im w tym żołnierze, którzy już czekają, by pomóc na miejscu.

            Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w akcji!

            Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu- A.Gajda i M.Drożdżyńska.

          • Konkurs Recytatorski

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs Recytatorski.

            Dnia 2 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Pszczewie odbyły się powiatowe eliminacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Sala była pięknie wystrojona z okazji tego wspaniałego wydarzenia kulturalnego.

            Wśród nominowanych znajdowała się uczennica naszej szkoły,  Weronika Milewska. Przedstawiła bardzo oryginalną interpretację wiersza Wisławy Szymborskiej „Pomysł”.

            W konkursie wzięło udział wielu wspaniałych recytatorów ze szkół całego powiatu międzyrzeckiego. Występy na scenie zawsze wiążą się z ogromnymi emocjami, a rywalizacja staje się bardziej zacięta, gdy uczestnicy walczą o wejście do finału wojewódzkiego. Niestety nominację do ostatniego etapu konkursu mogły otrzymać tylko trzy osoby z każdej grupy wiekowej. W szczęśliwej trójce znalazła się też Weronika, która reprezentowała naszą szkołę.

            Weroniko, gratulujemy Ci tego sukcesu i trzymamy kciuki za kolejny występ.

            Zgodzicie się, że był to bardzo udany dla nas sezon recytatorski?

          • Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

          • Dnia 03.03.2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej odbył się 20 Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Naszą gminę reprezentowała Julia Jędraszak( kategoria II), która zaśpiewała piosenkę pt.” To tylko taniec”. Swoim głosem zauroczyła nie tylko publiczność, ale i jury, które przyznało Julii wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze muzycznej.

      • Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Albert Einstein
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
      • William Shakespear
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
      • Carl Rogers