Aktyw biblioteczny oraz miłośnicy książek wybrali się na Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży do Poznania. Oprócz zakupu książek w promocyjnych cenach uczestnicy spotkali autorów ulubionych książek, zdobyli autografy. Wszyscy zdeklarowali swój udział w wyjeździe na targi za rok.
Archiwum aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Wszystkie
Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży
Lubuski Konkurs Recytatorski
Jak co roku nie brakowało chętnych do udziału w Lubuskim Konkursie Recytatorskim, którego pierwszy, szkolny etap odbył się w lutym. Wybrana została silna reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu w składzie:
Wiktoria Kawałek klasa I
Zuzanna Makarewicz klasa 2
Antonina Czujko klasa 3
Weronika Milewska klasa 4
Kinga Ogrodowczyk klasa 4
Aleksandra Stutko klasa 4
W eliminacjach gminnych 21 lutego Zuzanna Makarewicz otrzymała wyróżnienie, natomiast Weronika Milewska została zaproszona do kolejnego etapu.
Z kolei 23 marca w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury rada artystyczna wysłuchała recytacji uczestników powiatowego przeglądu konkursu, by wybrać laureatów, którzy będą mieli szansę pokazać swój talent recytatorski w czasie finału wojewódzkiego 18 maja w Centrum Kultury w Żaganiu. Wśród najlepszych recytatorów po raz kolejny znalazła się Weronika Milewska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wybory Miss i Mistera Czwórki
Po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się wybory Miss i Mistera.
Konkurs odbył się z inicjatywy uczennic klasy V, które zajęły się również przygotowaniem tego przedsięwzięcia. Pomagał im nauczyciel wychowania fizycznego- pan Piotr Soja.
W jury zasiedli:
- Alicja Utrata-Błochowicz- dyrektor Szkoły,
- Anita Kaczmarek- pedagog,
- Kamila Iwan- nauczycielka muzyki,
- pani Sylwia Świątkiewicz – przedstawicielka Rady Rodziców,
- pan Dariusz Grabowski- przewodniczący Rady Rodziców.
Prowadzącym był pan Piotr Soja.
W Top Model uczestniczyło 38 osób w następujących kategoriach:
- Uczennice klas I- III.
- Uczennice klas IV- VI.
- Uczniowie klas I- III.
- Uczniowie klas IV- VI.
Najmłodsze dziewczynki z klas I- III dwa razy chodziły po przygotowanym wybiegu-raz w strojach codziennych, drugi raz w strojach wieczorowych. Uczestniczyły także w konkurencji kręcenia hula-hop. I dodatkowo musiały wypić sok z cytryny tak, by na twarzy był uśmiech.
Chłopcy z klas I-VI musieli zaprezentować się w stroju sportowym i wieczorowym przechodząc po czerwonym dywanie. W zadaniu dodatkowym mieli zatańczyć walca angielskiego. W ramach konkurencji sportowej wykonali 10 pajacyków, 10 pompek, 10 „brzuszków” oraz 10 przysiadów.
Dziewczyny z klas IV- VI na wybiegu prezentowały strój codzienny oraz wieczorowy. One musiały zatańczyć taniec „chodzony”. Reklamowały również przedmioty, które wylosowały.
W finale wystąpili wszyscy uczestnicy.
Jury przyznało dużo tytułów:
Miss klas I- III – Jessica Kaczmarek
Wicemiss klas I- III – Zuzanna Makarewicz
Mister klas I- III – Stanisław Milewski
Miss klas IV- VI – Aleksandra Stutko
Wicemiss klas IV- VI – Lena Trojanowska
Mister klas IV- VI – Damian Pawlęty
Wicemister klas IV- VI – Kacper Kozub
Miss Wiosny I- III – Olga Mierzejewska
Mister Wiosny klas I- III – Stanisław Milewski
Miss Wiosny IV- VI – Zofia Pawłowska
Mister Wiosny IV- VI – Jakub Stahl
Wybrano również Miss Publiczności- Wiktorię Kawałek oraz Mistera Publiczności- Kacpra Szyszkę.
Zabawa była długa i bardzo udana. Zamiast w pierwszy dzień wiosny chodzić na wagary, świetnie spędziliśmy wspólnie czas.
Zofia Pawłowska, Martyna Mazurek
Dzień Kobiet w Czwórce
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Kobiet w Czwórce.
Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem
W Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu odbyło się spotkanie z Michałem Rusinkiem, byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej. Kilkoro uczniów naszej szkoły skorzystało z zaproszenia gospodarzy i uczestniczyło w tym spotkaniu. Pisarz opowiadał o swoim sekretarzowaniu noblistce i swojej twórczości dla dzieci.
Na zakończenie pan Michał Rusinek podpisywał swoje książki.
II MIEDZYSZKOLNY TURNIEJ SPORTOWY DLA KLAS I-III
1 marca odbył się w naszej szkole II Międzyszkolny Turniej „Małych Mistrzów”. Głównym celem imprezy jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcanie uczniów do podejmowania aktywności fizycznej. W imprezie uczestniczyły zespoły z 4 szkół podstawowych naszej gminy. Po krótkiej rozgrzewce dzieci przystąpiły do sportowej rywalizacji w 12 konkurencjach. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja pod przewodnictwem pani dyrektor Alicji Utraty-Błochowicz. Mali sportowcy wykazali się sprawnością ruchową, umiejętnością współpracy w drużynie oraz ogromną walecznością. Były wyścigi, skoki, slalom i tory przeszkód. W tym roku puchar i złote medale zdobyli uczniowie repezentujący naszą szkołę. II miejsce należało do zespołu SP nr 2, III zajęła drużyna z Kaławy, a IV przypadło reprezentantom SP nr 3. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspanialej postawy sportowej i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu „Małych Mistrzów”, które odbędzie się w kolejnym roku szkolnym.
Organizatorzy
Bal w Czwórce
14 lutego późnym popołudniem w sali gimnastycznej odbył się bal kanawałowy. Oprawę muzyczną zapewnił zaprzyjaźniony ze szkołą DJ Pan Grzegorz Szyszka. Mamy zadbały nie tylko o oryginalne przebrania dla swych dzieci, ale i o wyśmienite ciasto, które dodawało energii podczas wyczerpujących tańców. Pod koniec balu komisja, biorąc pod uwagęstrój a także zaangażowanie, wybrała królową i króla balu. Byli to: Kornelia z klasy III oraz Stasiu z klasy II. Korony wręczała sama Pani Dyrektor. Na koniec wybrańcom należał się solowy taniec. O 19-tej DJ ogłosił koniec balu i cza do domu.
Bezpieczne ferie
Zbliżają się ferie, dlatego też uczniowie naszej szkoły przeszli mini szkolenie prowadzone przez pana strażaka z Komendy Powiatowej PSP w Międzyrzeczu, który uczył, jak postępować w przypadku pojawienia się czadu. Tematem spotkania były także bezpieczne zabawy na lodzie. Dzieci wykazały się doskonałą znajomością numerów alarmowych.
Po takim przygotowaniu można wkrótce zacząć bezpieczne ferie.
Niecodzienna lekcja historii
W poniedziałkowy poranek cała szkoła wzięła udział w niecodziennej lekcji historii. Dwóch rycerzy opowiadało o zwyczajach panujących w średniowieczu. Uczniowie dowiedzieli się, jakie było powitanie rycerskie, co oznaczało pasowanie. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści o karach stosowanych w tamtych czasach. Na zakończenie wszyscy chętni mogli dać się zakuć w dyby, bądź potrzymać ciężki miecz.
Dzień Babci i Dziadka
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Babci i Dziadka.
Boże Narodzenie w Czwórce
W ostatnim tygodniu przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole panowała wyjątkowa atmosfera. Trwały ostatnie przygotowania do szkolnej uroczystości-próby tańca, śpiewu i słowa mówionego. Jeszcze tylko jeden rzut oka na dekoracje i stroje, ustawienie świateł, sprawdzenie sprzętu grającego i nagrań, żeby stwierdzić, że jesteśmy gotowi, by wystąpić przed społecznością szkolną i zaproszonymi rodzicami.
Nadszedł czwartek 22 grudnia. Od rana uczniowie w swoich klasach zasiedli przy pięknie udekorowanych stołach, by dzielić się opłatkiem i składać sobie najlepsze życzenia. W tym samym czasie w sali gimnastycznej trwały przygotowania sceny i miejsc dla widzów. Dzieci ubierały się w swoje stroje, nawzajem czesały sobie włosy i dokonywały ostatnich poprawek. O godzinie 10.30 sala zapełniła się po brzegi. Zapanowała cisza. Na scenie pojawiły się przedszkolaki, które pięknie i odważnie zaśpiewały piosenki świąteczne. Następnie „Teatrzyk na 102” zaprezentował przedstawienie pt. Skąd się biorą białe święta? Zobaczyliśmy na scenie pokój, a w nim mamę i jej córeczki Julkę i Martynkę. Ze zmartwieniem spoglądały przez okno. Święta za pasem, a śniegu nie ma. Co zrobić? Może poszukać rady w jednej z bajek o Królowej Śniegu? Dla małej Julki nie ma rzeczy niemożliwych. Znajduje sposób na to, by przenieść się tam, gdzie zawsze jest biało i znaleźć odpowiedź na nurtujące pytanie. Jaka jest więc recepta na udane święta? To uśmiech, życzliwość i pamięć o bliskich. Jeśli obdarujesz nimi innych, to może stać się cud, choćby taki, jak biały śnieg za oknem. Mali aktorzy otrzymali duże brawa, na scenie zaś kolejno pojawiali się soliści, którzy czarowali widownię ciepłym brzmieniem piosenek świątecznych. Nastroje widzów w miarę upływu przedstawienia zmieniały się od zadumy i refleksji po uśmiech i radość. Można by rzec, że temperatura w sercach stopniowo rosła. Przysłowiową „wisienką na torcie” był występ grupy tanecznej, barwnej i radosnej, która zachwyciła dynamiczną choreografią. Nie zabrakło tego dnia wspólnego kolędowania. Głosy niosły się po sali, a my czuliśmy, że święta tuż, tuż. Pani dyrektor złożyła nam wszystkim życzenia świąteczne i podziękowała małym artystom oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.
Przeżyjemy ten klimat znów- w grudniu 2017 roku.
Miłosława Drożdżyńska
Jarmark mikołajkowy
6 grudnia to ulubiony dzień wszystkich dzieci, gdyż tego dnia wyczekują św. Mikołaja z prezentami. Władze Międzyrzecza po raz pierwszy przygotowały z tej okazji Jarmark mikołajkowy. Dookoła ratusza ustawiono kramy z ozdobami i przysmakami świątecznymi. Atmosferę bożonarodzeniową wprowadziły swoimi występami dzieci z przedszkoli i szkół międzyrzeckich. Nie zabrakło naszych przedstawicieli. Uczniowie od klasy pierwszej do piątej pod kierunkiem pani Kamili Iwan oraz pana Piotra Soi przygotowali pokaz taneczno-wokalny. Byliśmy dumni z wystepu naszych małych artystów.
Teatrzyk na 102
Świetlica szkolna to miejsce, w którym przebywają dzieci po zakończonych lekcjach. Tutaj razem bawimy się, czytamy książki, malujemy, oglądamy bajki, odrabiamy lekcje, odpoczywamy. W taki sposób odpowiadamy na wymagania stawiane świetlicom szkolnym. Zapewniamy dzieciom opiekę i miejsce do samodzielnej nauki. Realizujemy zadania opiekuńczo-wychowawcze.
Nasze dzieci są energiczne, pomysłowe i aktywne. Pewnego dnia, wypełnionego planowanymi zajęciami, spontaniczną zabawą i chwilami odpoczynku mała Julka podeszła do mnie i powiedziała: „Proszę pani, ja się nudzę”. Te słowa były zaskoczeniem, ale wymagały przemyślenia. I z tego przemyślenia powstał pomysł na szkolny teatrzyk. Znalazła się dziesiątka chętnych dzieci, uczniów klasy I, II i III. Postanowiliśmy na próbę zrobić „coś” dla naszej szkolnej społeczności na święta Bożego Narodzenia. „Cosiem” okazał się montaż słowno-muzyczny o tematyce świątecznej. Dzieci teatrzykowe po raz pierwszy w roli aktorów stanęły na scenie w grudniu 2014 roku. To był ich debiut. Pokonały nieśmiałość i otrzymały duże brawa, co wzbudziło w nich wiarę w siebie i chęć do dalszej pracy. I tak w następnych latach wykreowały spektakle „Calineczka” i „Bajka o szczęściu”, które były prezentem na święta bożonarodzeniowe dla uczniów i pracowników szkoły.
Nieoceniona jest pomoc rodziców dzieci teatrzykowych, zarówno pozytywne nastawienie do naszej pracy, jak i pomoc materialna w różnej postaci. Żeby przedstawienie mogło się podobać, potrzebna jest nie tylko gra aktorska dzieci, ale też oprawa wizualna, czyli scenografia i stroje. Zaczynaliśmy od przysłowiowego zera, a obecnie mamy już sporo materiałów, tkanin i gotowych strojów do wykorzystania. Gdy czegoś brakuje, wspieramy się papierem i farbami. Kiedy stajemy przed wyzwaniem scenograficznym przekraczającym nasze zasoby, kierujemy swoje kroki do pani dyrektor i uzyskujemy pomoc. Dobrze się pracuje, gdy ma się wsparcie i za nie dziękujemy.
Teatrzyk każdego roku przygotowuje się do szkolnej imprezy bożonarodzeniowej i właśnie w tym czasie, tuż przed świętami prezentuje swoje przedstawienie. To czas szczególny, magiczny i wyjątkowy. Nastrój świąteczny podnosi muzyka wykorzystywana w trakcie występu, zarówno podkłady muzyczne, jak śpiew i taniec. Mamy utalentowane dzieci śpiewające, które chętnie prezentują się solo i w zespole. A z tańcem są przecież za pan brat.
W tym roku szkolnym, 22 grudnia 2016 roku Teatrzyk na 102 zaprezentuje szkolnej społeczności przedstawienie pt. „Skąd się biorą białe święta?”. Mamy nadzieję, że tego dnia świąteczny nastrój udzieli się nam wszystkim.
Miłosława Drożdżyńska, Kamila Iwan
21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Życzliwość bez wątpienia odgrywa doniosą rolę w codziennym życiu każdego człowieka. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom wokół lepiej się żyje.
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły czynią starania, aby wprowadzić modę na życzliwość i kulturę osobistą. Doskonałą okazję do rozpowszechniania idei ludzkiej serdeczności stał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który w Polsce obchodzony jest od 2006 roku. W naszej szkole już po raz drugi organizujemy Szkolny Tydzień Życzliwości – 21 – 25 listopada 2016.
Cele szkolnej kampanii:
- Uświadomienie członkom społeczności szkolnej, że zawsze należy być wobec siebie miłym, uprzejmym i życzliwym.
- Przekazanie uczniom informacji dotyczących właściwego zachowania się w różnych sytuacjach.
- Integracja i wdrażanie uczniów do kulturalnej współpracy oraz zabawy.
Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym
W tym roku po raz pierwszy 18 listopada 2016 r. o godz. 10:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku odbył się Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów klas pierwszych ze szkół podstawowych gminy Międzyrzecz pod hasłem „Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo”, w którym uczestniczyli pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 4.Celem konkursu było rozwijanie i popularyzowanie wśród pierwszoklasistów świadomości bezpieczeństwa uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego i pasażera oraz poczucia odpowiedzialności za zdrowie, bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.Konkurs „Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo” składał się z gier i zabaw połączonych z częścią teoretyczną. Dzieci miały ogromną frajdę wcielić się w pojazdy ruchu drogowego i przemieszczać trasę uliczną, zwracając uwagę na znajdujące się tam znaki drogowe i sygnalizację świetlną. Kolejną atrakcją były gry zespołowe. Nagrodami w konkursie były dyplomy oraz upominki rzeczowe dla każdego uczestnika.
Wychowawczyni kl. I Bernadeta Toczek-Kaczmarek.
Zwierzaki niczyje
W dniach 26.10.16 – 04.11.16 uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję zwierzaki niczyje. Celem działań była pomoc schronisku dla zwierząt w Międzyrzeczu i w Skwierzynie. Odpowiedzialni za przedsięwzięcie byli uczniowie kl. IV, którzy każdego dnia chodzili po klasach i zbierali przyniesione przez chętnych uczniów artykuły żywnościowe dla zwierząt. W akcję włączyła się cała społeczność szkolna, łącznie z przedszkolakami. Wszystkie klasy okazały się wielkimi pomocnikami zwierząt. Podsumowanie prawie dwutygodniowych działań odbyło się na apelu szkolnym. Najwięcej karmy uzbierali uczniowie kl. II, którzy otrzymali za swoje zaangażowanie puchar. Wyróżnienie również przypadło naszym pierwszoklasistom.
Przez cały tydzień uczniowie zgromadzili 105 kg karmy suchej oraz 32 kg karmy mokrej, a także paszteciki i inne przysmaki. Karmę dla zwierząt ze schronisk odebrał pan Grzegorz Szyszka i obiecał uczniom, że poprowadzi dla nich zabawę andrzejkową.
Konkurs krasomówczy
W wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej, które odbyły się 24 października 2016 roku w Gorzowie Wielkopolskim, naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Weronika Milewska, Kinga Ogrodowczyk, Piotr Piela (z klasy 4), Dominika Piosik (kl.5).
Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o piękno języka ojczystego, kształtowanie szacunku do ojczystej ziemi i kultury, rozbudzanie zamiłowania do pięknego i sugestywnego mówienia.
Uczestnicy przygotowali ciekawe wystąpienia o tematyce związanej z naszym regionem, jego walorami krajoznawczymi, kulturą, przeszłością i teraźniejszością. Częstym motywem prezentacji były różne, bardziej lub mniej znane, ale na pewno ciekawe miejsca naszego regionu oraz ich nietuzinkowi mieszkańcy.
Nasi reprezentanci wspaniale przygotowali się do swojego występu i zaprezentowali się godnie na tle kilkunastu uczestników. Z przyjemnością wygłoszą swoje teksty przed szkolną publicznością przy dogodnej okazji i wtedy wszyscy będą mogli docenić ich talent i wysiłek. Tym razem laur zwycięstwa przypadł uczennicy z Trzciela, która będzie reprezentowała nasze województwo w finale ogólnopolskim w Legnicy.
Warto również wspomnieć o doskonałej organizacji i życzliwej atmosferze w czasie konkursu. Czekając na werdykt komisji, uczestnicy zostali oprowadzeni przez przewodnika po Muzeum Lubuskim im. J. Dekerta, które było gospodarzem spotkania. Był też czas na pogaduszki przy herbacie i przekąskach.
A nasi szkolni mówcy już zastanawiają się nad tematem swojego wystąpienia w przyszłym roku…
Interaktywna wystawa w Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu
Wrażenia uczniów po obejrzeniu interaktywnej wystawy w Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu przygotowanej przez Centrum Nauki Kopernik
Dnia 13 października 2016 r. pojechałem z całą klasa do Gimnazjum nr 1 w Międzyrzeczu. Znajdowała się tam wystawa urządzeń i różnych doświadczeń przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Spośród wielu propozycji najbardziej spodobała mi się piłka unoszona do góry pod wpływem wiatru.
Uważam, że wystawa była warta obejrzenia, ponieważ pokazano ciekawe doświadczenia, które dotyczą zjawisk spotykanych w codziennym życiu.
Kacper Szyszka klasa 4
W miniony czwartek byliśmy na wystawie zorganizowanej przez CNK. Przedstawiono na niej wiele rozmaitych eksperymentów i doświadczeń, a najbardziej podobało mi się to stanowisko, na którym pokazywano, jak bije serce. Według mnie była to bardzo ciekawa wystawa.
Wiktor Gomuła klasa 4
Wystawa przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik była interesująca i zabawna. Najbardziej podobało mi się doświadczenie z piłką podłączoną do tuby, z której wylatywało powietrze i dzięki temu piłka latała jak magiczna. Natomiast kiedy tubę się wydłużało, to piłka leciała wysoko do góry. Dzieciom bardzo się to podobało i biły brawa.
Mateusz Muller klasa 4
Pokaz dotyczył biologii i praw fizyki. Doświadczenia można było przeprowadzać samodzielnie. Uczniowie chętnie brali udział w eksperymentach. Pomysł bardzo się podobał uczniom i chętnie znów wybralibyśmy się na podobną wystawę.
Bartosz Fiałka klasa 4
Wystawa była bardzo ciekawa, ponieważ sama mogłam przeprowadzić doświadczenie i obserwować różne zjawiska fizyczne. Najbardziej podobało mi się badanie, w którym chodziło o to, że pod wpływem powietrza piłka unosiła się w górę. Wystawa dostarczyła nam bardzo dużo ciekawych informacji.
Aleksandra Stutko klasa 4
Pasowanie na ucznia
12 października 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu odbyła się uroczystość pasowania na uczniów dzieci z klasy I. W akademii wzięli udział główni bohaterowie, uczniowie klasy I, rodzice, nauczyciele, uczniowie klasy II i przedstawiciele Samorządu Szkolnego. Podczas występów uczniowie klasy I zaprezentowali w wierszach i piosenkach wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszych miesiącach nauki w szkole. Po zaprezentowaniu programu artystycznego pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie pani dyrektor dokonała pasowania. Koledzy i koleżanki z klasy II przygotowali dla młodszych uczniów przedstawienie o smerfach i wręczyli pierwszoklasistom drobne upominki. Rodzice na zakończenie obdarowali swoje pociechy rożkami obfitości.
Wychowawczyni Bernadeta Toczek-Kaczmarek
Spektakl "Dynastia Miziołków"
Uczniowie klas IV-VI obejrzeli w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury przedstawienie "Dynastia Miziołków". A jakie były ich refleksje? Przeczytajcie.
NASZE WRAŻENIA PO SPEKTAKLU DYNASTIA MIZIOŁKÓW
„Dynastia Miziołków” – przedstawienie, na którym byliśmy 5 października 2016 r., było naprawdę udane.
Byłem bardzo zadowolony, że moja ulubiona książka Joanny Olech jest wystawiona w teatrze i z niecierpliwością czekałem na szkolny wyjazd.
„Dynastia Miziołków” to opowieść bardzo zabawna, a aktorzy świetnie odtworzyli charaktery bohaterów książki. Byłem ciekawy, jak będą wyglądali bohaterowie: Miziołek, Mamiszon, Papiszon, Kaszydło i Mały Potwór. Czytając książkę, wyobrażałem ich sobie trochę inaczej. Przygody tej wesołej rodzinki były bardzo zabawne, żarty i psikusy bohaterów bardzo mnie rozbawiły. Cieszę się, że wspólnie z klasą byliśmy na tym ciekawym i wesołym przedstawieniu. Jedyny feler, który odczułem, to fakt, że siedzieliśmy na samym końcu widowni.
Po przedstawieniu stwierdziłem, że teatr jest o wiele ciekawszy od kina.
Jakub Grabowski klasa 5
Razem z moją klasą pojechałam na spektakl „Dynastia Miziołków”.
Głównym bohaterem przedstawienia był Miziołek, chłopiec w naszym wieku, który przeżywa różne śmieszne przygody. Podobało mi się, jak dostał szczurka i nazwał go Ogryzek. Również zabawne było, jak bohater udawał chorego. Odwiedził go pan doktor i zalecił mu banki i kleik. Kolejnym śmiesznym wydarzeniem było, jak mama medytowała. Zachwyciły mnie również piosenki śpiewane przez aktorów. W czasie przedstawienia czułam radość, śmiałam się z przygód bohaterów. Spektakl dostarczył mi wiele pozytywnej energii, mimo że wystraszyłam się wybuchu. Uważam, żę przedstawienie jest dla całej rodziny. Ma dużo pozytywnej energii i poleciałbym je szczerze młodszym i starszym widzom.
Hanna Chrzan klasa 4
W ubiegłym tygodniu wraz z klasą pojechałem na przedstawienie teatralne „Dynastia Miziołków” do Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury.
Głównym bohaterem spektaklu był chłopiec o przezwisku Miziołek. Autorzy przedstawili zabawną rodzinę, w której nigdy nie było nudno. Miziołek wraz ze swoimi przyjaciółmi Fifą i Piromanem przeżywają w szkole przezabawne sytuacje, które dotyczą nas wszystkich.
Uważam, że było to udane przedstawienie. Razem z moimi kolegami opuściliśmy salę z uśmiechami na twarzy. Aktorzy, dobrze grając role, rozbawili całą widownię.
Jerzy Chudziński klasa 4
W środę 5 października byłem z klasą na przedstawieniu „Dynastia Miziołków”.
Gdy weszliśmy na salę, była puściusieńka. Usiedliśmy w przedostatnim rzędzie. Jeszcze przed pierwszym gongiem w sali roiło się od dzieci.
Scenografia przedstawiała dom. Była tam półka na książki, okno, a na środku wielki stół.
Aktorzy występowali w codziennych ubraniach. Scenografia i kostiumy aktorów pomagały się poczuć jak u siebie w domu. Podobały mi się przygody Miziołka, np. wybuch w kuchni. Z ulgą pomyślałem, że takich numerów nie robię swoim rodzicom.
Chętnie przeczytam całą książkę.
Piotr Piela klasa 4
W środę 5 października wraz z innymi uczniami naszej szkoły pojechałam na spektakl „Dynastia Miziołków”. Nie wiedziałam, że będzie tak wesoło!
Na początku Mizioł przedstawił się. A później było coraz śmieszniej. Potwór – jedna z sióstr – nasikała się w pieluchę i druga siostra, Kaszydło, biegała po domu, krzycząc: „Mała się zsikała!” Bardzo wesoło zrobiło się, gdy Mamiszon szukał żył wodnych. Widzowie zanosili się od śmiechu, kiedy Mizioł i Piroman chcieli coś ugotować, a wysadzili kuchnię.
To było chyba najśmieszniejsze przedstawienie, jakie kiedykolwiek widziałam. Aż szkoda, że takie krótkie. Oglądałam je z wielkim zainteresowaniem. Czułam ogromną radość i szczęście. Sztuka teatralna bardzo się udała. Jedynym negatywnym uczuciem była złość ma kolegę, który cały czas mi przeszkadzał.
Zofia Pawłowska klasa 5
To było udane przedstawienie. Stwierdzam to, dlatego że świetnie się bawiłam, oglądając „Dynastię Miziołków”.
Aktorzy bardzo wczuli się w swoje role. Oglądając tę historię w telewizji, na pewno nie odczułabym takich emocji, jakie towarzyszą oglądaniu na żywo. Podczas spektaklu było dużo oklasków i śmiechu. Aktor, który wcielił się w rolę głównego bohatera książki Joanny Olech, zagrał swoją rolę najlepiej ze wszystkich.
Polecam tę formę rozrywki wszystkim dzieciom oraz dorosłym, bo można podczas oglądania w teatrze świetnie spędzić czas.
Wiktoria Żarska klasa 6
„Dynastia Miziołków” to było udane przedstawienie, ponieważ aktorzy bardzo dobrze zagrali swoje role. Najbardziej spodobała mi się rola Miziołka, głównego bohatera. Uważam, że aktor idealnie odegrał swoją postać. Podobał mi się komediowy charakter przedstawienia oraz użyte w nim rekwizyty i scenografia. To było dobrze spędzone 65 minut.
Wiktor Gomuła klasa 4
Przedstawienie podobało mi się, ponieważ były w nim śmieszne sceny, a aktorzy wspaniale odgrywali swoje role. Miziołek, główny bohater, był niezwykle zabawny, kiedy udawał chorego, ponieważ nie chciał iść do szkoły, a mama dawała mu leczniczy kleik. Kiedy oglądałem spektakl, czułem się rozbawiony i odprężony.
Czułem się świetnie, siedząc na widowni i podglądając życie wesołej rodziny Miziołków. Cieszę się bardzo, że mogłem oglądać tak fantastyczny spektakl.
Bartosz Fiałka klasa 4
Przedstawienie „Dynastia Miziołków” według książki Joanny Olech oglądałem wraz z całą klasą.
Jest to spektakl o pięcioosobowej rodzinie, którego głównym bohaterem jest nastoletni Mizioł oraz jego przyjaciel Piroman. Akcja sztuki toczy się w domu, w którym dochodzi do sprzeczek, kłamstw i kłótni. Główny bohater opowiada o swojej rodzinie: o mamie, która ciągle zmienia zainteresowania, o tacie i jego problemach zawodowych. Opisuje siostrę zwaną Kaszydło, która nieustannie okłada go pluszakiem.
Najbardziej podobała mi się scena, kiedy Piroman i Mizioł połączyli proszek do pieczenia z jakimś innym proszkiem, skutkiem czego był wybuch. Rodzice Mizioła byli bardzo źli na pomysły i wybryki dzieci.
Uważam, że przedstawienie było warte obejrzenia, ponieważ były w nim ciekawe momenty i śmieszne sytuacje.
Kacper Szyszka klasa 4
W środę 5 października 2016 r. wybraliśmy się na spektakl „Dynastia Miziołków”. Przedstawienie było bardzo zabawne i ciekawe. Aktorzy strzelali z procy do siedzących na widowni dzieci…kulkami z papieru. Każdy próbował je złapać. Mnie się nie udało, ponieważ siedziałam za wysoko.
W przedstawieniu aktorzy śpiewali piosenki, które były bardzo rytmiczne i wesołe. Cały spektakl mnie rozśmieszał i bawił. Sztuka bardzo mi się podobała. Kiedy oglądałam przedstawienie, czułam się jakby Miziołek oprowadzał mnie po swoim mieszkaniu. Cieszę się, że miałam okazję zobaczyć to widowisko.
Aleksandra Stutko klasa 4
Będąc widzem przedstawienia teatralnego „Dynastia Miziołków”, czułem się fantastycznie. Teatr na żywo a filmy wyświetlane w kinie to ogromna różnica. Oglądając przedstawienie na żywo, miałem bardzo realistyczne i silne odczucia.
Być widzem teatru – to był dla mnie zaszczyt.
Jakub Stahl klasa 4